ggg
ggg ggg

Pożegnanie Witolda Zadrogi, radnego Powiatu Ostrowskiego, prezesa ZGKiM w Ostrowi Mazowieckiej i ZGK w Szumowie, człowieka przyjaznego ludziom

13 kwietnia 2021 r. zmarł Witold Zadroga długoletni radny i członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wieloletni prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ostrowi Mazowieckiej, a następnie ZGK w Szumowie. Był człowiekiem o wielu talentach i specjalnościach. Miał 63 lata, gdy przegrał walkę z chorobą i odszedł niespełna dwa tygodnie po śmierci małżonki Lidii.

Uroczystości pogrzebowe Witolda Zadrogi odbyły się w ubiegły piątek 16, kwietnia. Po wyprowadzeniu z domu pogrzebowego w Ostrowi Mazowieckiej, została odprawiona o godz. 11.30 Msza Święta w Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wąsewie. Mszę celebrował proboszcz parafii ks. Leszek Rukat. Wraz z rodziną żegnali zmarłego: koledzy, współpracownicy, przyjaciele, mieszkańcy oraz ci, z którymi przez wiele lat pracował na rzecz miasta i powiatu ostrowskiego oraz Szumowa. W ostatniej drodze śp. Witoldowi Zadrodze towarzyszyli m.in. burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer, starosta Powiatu Ostrowskiego Zbigniew Chrupek, wójt gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk, wójtowie i radni samorządowi wielu kadencji oraz dyrektorzy i pracownicy instytucji miasta i powiatu.
Witold Zadroga w latach 2006 – 2010 był radnym Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej i członkiem Zarządu powiatu. W latach 1992 – 2002 był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej, a od 2003 do 2011 prezesem Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ostrowi Mazowieckiej. W ciągu ostatnich sześciu lat pracował na stanowisku prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szumowie. Prowadził też własną działalność gospodarczą, zajmującą się zarządzaniem i doradztwem m.in. w zakresie odszkodowań. Padło wiele dobrych słów nie tylko w trakcie pożegnania wypowiedzianych przez proboszcza parafii, ale też ze strony pracowników ZGK Szumowo, ZGK Rutki oraz przedstawicieli gminy Szumowo po zakończeniu mszy. Następnie kondukt żałobny udał się na cmentarz parafialny w Wąsewie, gdzie nastąpiło pożegnanie i złożenie śp. Witolda Zadrogi w rodzinnym grobie.
Odszedł do wieczności, a my żegnamy śp. Witolda Zadrogę słowami: „Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci…”.

/Janina Czerwińska/

318 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co miesiąc przedstawienia teatralne on-line w Szkole Podstawowej w Andrzejewie

Animowanie dzieci do uczestnictwa w kulturze bez teatru jako jednej z dróg, jest zawsze skazane na niepowodzenie i obarczone błędem...

Zamknij