ggg
ggg ggg

Pożegnanie Lata 2021

10 września 2021 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się koncert pt. „Piosenki z Kapelusza” oraz piknik ,,Pożegnanie Lata 2021“.

Miejsce świętowania nie było przypadkowe. Właśnie w tym miejscu, czyli na terenie DPS w Zielonce zakończono inwestycję polegającą na wybudowaniu pomostu oraz boiska do gry w bule, które powstały m.in. dzięki pozyskanym przez Starostwo Powiatu Wołomińskiego środkom zewnętrznym.
W pikniku wzięli udział Adam Lubiak – starosta wołomiński, Adam Pietrzak – przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego, Piotr Borczyński – wicestarosta wołomiński, radny powiatu Adam Łossan, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zielonce oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Wołominie, seniorzy z DPS oraz mieszkańcy.
W latach 2019-2021 teren przylegający do ponad stuletniego budynku Domu Pomocy Społecznej w Zielonce i zaprojektowany przez jednego z najwybitniejszych polskich architektów przełomu XIX i XX w. Stefana Szyllera, obecnie dzięki staraniom samorządu powiatowego i staroście wołomińskiemu Adamowi Lubiakowi został gruntownie uporządkowany. Powstała infrastruktura służąca rekreacji i wypoczynkowi, m.in.:
– ogrodzenie stawu,
– nowe ławki,
– remont drogi dojazdowej,
– siłownia plenerowa,
– ścieżka ekologiczna,
– wiata edukacyjna,
– ścieżka do nordic walking,
– tężnia solankowa.
– boisko do bule.
Koszt poniesionych nakładów na inwestycje wyniósł ponad 700 tys. złotych.

/oprac. KW/

103 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Samochody dla strażaków

Nowe samochody dla OSP w Serocku i OPS w Gąsiorowie w gm. Serock. 11 września odbyły się obchody Gminnego Dnia...

Zamknij