ggg ggg

Pożegnaliśmy Ś.P. Elżbietę Kobak

19 listopada 2020 roku Radzymin pożegnał emerytowaną nauczycielkę, panią Elżbietę Kobak. Odeszła od nas po długiej chorobie, na dzień przed swoimi 82. urodzinami.

Przez większość swego życia zawodowego była związana ze Szkołą Podstawową nr 2 w Radzyminie. Pracowała w niej ponad 30 lat. Była nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, plastyki, języka polskiego a ostatnio nawet religii. Uczyła z pasją, mocno zaangażowana w pracę na rzecz dziecka. Znaliśmy ją jako nauczycielkę ambitną, szczerze oddaną szkole.
Po przejściu na emeryturę włączyła się czynnie w pracę na rzecz Klubu Seniora. Założyła i jako pierwsza prowadziła chór emerytów, kabarecik, inicjowała obchody uroczystości patriotycznych i okolicznościowych.
Od 30 lat włączała się w pracę Towarzystwa Przyjaciół Radzymina, uczestnicząc we wspólnych spotkaniach, działaniach i wycieczkach.
Przez 24 lata istnienia Koła Emerytowanych Nauczycieli aktywnie pracowała na jego rzecz. Dopóki starczyło jej zdrowia, sumiennie prowadziła piękną kronikę Koła – za co jesteśmy jej wdzięczni. Dziękujemy Ci, Elu.
Podczas współpracy dała się poznać jako człowiek życzliwy, pogodny i serdeczny.
Była lubiana przez wychowanków i wszystkich ludzi, którzy ją poznali.
Swym charakterem, postawą życiową i pogodą ducha zjednywała sobie otoczenie, a zwłaszcza młodzież. Była też doceniania i nagradzana przez przełożonych.
Odeszła od nas w trudnym okresie pandemii. Jednak pomimo zaostrzonych przepisów sanitarnych, w ostatnim pożegnaniu w Radzymińskiej Kolegiacie na Mszy Św. żałobnej, żegnała ją liczna grupa znajomych, przyjaciół i wychowanków.
Zasłużyła na szacunek i pamięć tych, którzy zostali pogrążeni w smutku. Żegnamy Cię, Elu. W naszej pamięci pozostaniesz na zawsze.

Koleżanki i Koledzy Koła Emerytowanych Nauczycieli
przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie,
Towarzystwo Przyjaciół Radzymina

130 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przez okno włamali się do domu w gminie Somianka

Dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Trzeba zrobić wszystko, aby...

Zamknij