ggg ggg ggg

„POWITANIE LATA – WIANKI 2014”

Zabawa w dzień przesilenia letniego i noc pełna czaru – kupalnocka na stałe zagościła w kalendarzu imprez gminy Rząśnik.


Jak co roku 21 czerwca na rzekę w Nowym Lubielu zjechali mieszkańcy gminy, aby świętować powitanie lata i puszczać wianki. Na łące za plebanią kościoła pw. św. Stanisława BM rozstawiły się stragany i atrakcje, które przewidziano w bieżącym roku. Oczywiście na początek w pobliskim kościele została odprawiona uroczysta msza święta celebrowana przez wikariusza ks. Janusza Saniewskiego w intencji bezpieczeństwa kąpiących się i przebywających nad rzeką. Następnie pochodem i z wiankami uczestnicy imprezy przeszli nad rzekę. Po poświęceniu wody i łodzi gości przywitał wójt Gminy Rząśnik – Paweł Kołodziejski. Z życzeniami wystąpili również goście obchodów: starosta Powiatu Wyszkowskiego – Bogdan Pągowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Krupiński, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśniku Sławomir Pierzynowski.

DSCF0006 DSCF0010
Na polanie stała scena, tipi- namioty Indian i bardzo przyjazny bizon, gdyż w tym roku animatorami byli Indianie z zespołu CATAWBA z Wałbrzycha. Na scenie zaprezentował się Zespół Ludowy „Kurpie Białe” z Rząśnika oraz „Zespół Puszcza Biała” z Długosiodła, którzy wykonywali znane przyśpiewki, podrywając przybyłych do tańca. Następnie do swoich pokazów przeszli Indianie, odprawiając na początek rytuał z szałwią, by zapewnić spokój i wyciszenie wewnętrzne. Przygotowano gry i zabawy dla dzieci, dziewczęta wiły wianki, a … po łące hasali kowboje. Przy muzyce country była okazja nauczyć się traperskiego slalomu czy złapać na lasso konia. O zmierzchu zapłonęło ognisko i zwyczajem Nocy Kupały puszczono wianki na wodę, wróżąc sobie przyszłość i wypatrując miłości. Uczestnicy Kupalnocki bawili się przy muzyce zespołu Fenix z Pułtuska. W międzyczasie każdy mógł korzystać ze stoisk handlowych i gastronomicznych, gdzie można było zjeść darmową grochówkę. Zabawę zakończono około godziny 23.00.
/J.Cz./

 

2 266 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolorowo i atrakcyjnie na Drugim Festynie Rodzinnym „Mama, Tata i Ja” w Wołominie… (17.06.2014)

W minioną sobotę, 14 czerwca, wołomińskie dzieciaki nie mogły narzekać na nudę. Na Skwerze im. Bohdana Wodiczki atrakcji nie brakowało...

Zamknij