ggg ggg

Powiatowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek to święto obchodzone corocznie 12 maja, ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku.

Z inicjatywy Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej Danuty Janusz zorganizowany został Powiatowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Uroczystość odbyła się w dniu 10 maja br. w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.
Na zaproszenie Starosty Ostrowskiego Zbigniewa Chrupka przybyli zaproszeni goście, a wśród nich: Poseł do Parlamentu Europejskiego – Zbigniew Kuźmiuk, Kierownik Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ – Grażyna Duszak, Przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Ostrołęce – Janusz Grzegorczyk wraz z Wiceprzewodniczącą – Renatą Murach, władze miasta wraz z kadrą kierowniczą, władze gmin powiatu ostrowskiego, przewodniczący rad miast i gmin, radni powiatowi na czele z Przewodniczącą Rady Powiatu Dorotą Subdą, kadra kierownicza Starostwa, dyrekcja oraz kadra kierownicza SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej, Przedstawiciele Związków Zawodowych SPZZOZ, członkowie Rady Społecznej Szpitala. Bardzo licznie na swoją uroczystość przybyły pielęgniarki i położne z „ostrowskiego Szpitala” oraz niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej świadczących podstawową opiekę zdrowotną z terenu miasta Ostrów Mazowiecka.
Uroczystość była doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia i docenienia zawodu pielęgniarki i położnej. We wszystkich przemówieniach nie zabrakło ciepłych słów uznania dla ciężkiej pracy wszystkich pielęgniarek i położnych z terenu powiatu. Dziękowano za codzienny trud w opiece nad chorymi, wyrozumiałość i poświęcenie. Złożono wyrazy uznania za profesjonalizm i zaangażowanie dla wszystkich wykonujących ten wyjątkowy i szlachetny zawód.
W tym szczególnym dniu Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek wraz z Posłem do Parlamentu Europejskiego – Zbigniewem Kuźmiukiem złożyli na ręce Naczelnej Pielęgniarki SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wiceprzewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Ostrołęce bukiety kwiatów, życząc wszystkim Paniom i Panom, którzy wykonują ten niełatwy, wymagający poświęcenia zawód najserdeczniejsze życzenia pomyślności i satysfakcji z pracy.
Uroczystość uświetnił występ Jadwigi Danelczyk, uczennicy III klasy gimnazjum SP Nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej, który publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
/Info Starostwo Ostrowskie/

628 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody dnia Strażaka

W niedzielę 5 maja w naszej gminie obchodziliśmy przypadający na 4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy...

Zamknij