ggg ggg ggg ggg

Powiatowe Ćwiczenia Obronne pod kryptonimem „WIOSNA 23”

Od środy, 24 maja do piątku, 26 maja na terenie Powiatu Wołomińskiego prowadzone były ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Wiosna 23”, które miały na celu sprawdzenie poziomu przygotowania i prawidłowości działań starostwa, urzędów gmin, służb mundurowych i inspekcji w stanie podwyższonej gotowości obronnej Państwa.

W trakcie ćwiczeń zorganizowanych i przeprowadzonych z inicjatywy Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka, dokonano m.in.:
sprawdzenia kanałów łączności, systemu stałych dyżurów, alarmowego obiegu informacji oraz procedury działań ratowniczych. We współpracy z Wojskowym Centrum Rekrutacji Warszawa-Praga prowadzona była akcja kurierska w ramach mobilizacyjnego uzupełniania Sił Zbrojnych.
W ubiegły piątek, 26 maja na terenie Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce, zorganizowana została konferencja, podsumowująca powiatowe ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Wiosna 2023”, w trakcie której kierownicy poszczególnych jednostek złożyli sprawozdanie Szefowi Obrony Cywilnej na terenie Powiatu Wołomińskiego, czyli Staroście Adamowi Lubiakowi.
Wynik dwudniowych ćwiczeń obronnych pod kryptonimem „Wiosna 2023” oceniono pozytywnie, wszystkie zadania zostały wykonane z sukcesem.
– Nowe obowiązki i zadania ustawowe realizowaliśmy wspólnie z wójtami, burmistrzami oraz pracownikami służb i jednostek. Dzięki nowelizacji ustawy o obronie Ojczyzny ćwiczenia odbywały się nie tylko w teorii, ale i obejmowały zajęcia praktycznie, co jest bardzo ważne. Uczestniczyliśmy w kursie pierwszej pomocy, a także strzelania. Karabinek M4A4 okazał się bardzo przyjazny. Gratuluję naszym Paniom celnych strzałów, postawiły poprzeczkę bardzo wysoko – podkreślił Starosta Adam Lubiak podsumowując dwudniowe ćwiczenia i składając podziękowania pracownikom Wydziału Zarządzania Kryzysowego na czele z Naczelnikiem Pawłem Kaczmarczykiem za koordynację i przeprowadzenie szkolenia, dyrekcji WITU w Zielonce za udostępnienie terenu, druhom OSP Zielonka za kurs pierwszej pomocy oraz wszystkim osobom i podmiotom zaangażowanym w akcję.

/opr. KW; źródło: Powiat Wołomiński/

806 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Forum Pedagogiczne

Zamknij