ggg ggg

Powiat wołomiński i gmina Jadów otrzymały dofinansowanie na zadania z zakresu edukacji ekologicznej

W miniony czwartek, 3 października w Ministerstwie Środowiska, odbyła się uroczystość podpisania umów na dofinansowanie realizacji zadań z zakresu ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej, ogłoszonych przez WFOŚiGW w Warszawie.

Podczas uroczystego podpisania powiat wołomiński reprezentowali: starosta wołomiński Adam Lubiak oraz wicestarosta Robert Szydlik wraz z Panią skarbnik Jadwigą Tomasiewicz. Umowy przekazali: minister środowiska Henryk Kowalczyk, prezes WFOŚiGW Anna Król oraz wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski.
Wniosek złożony przez powiat wołomiński przeszedł pozytywnie ocenę formalną oraz merytoryczną. W ramach realizacji projektu powstanie ścieżka edukacyjna na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zielonce, która uzupełni nowo powstałą strefę aktywności.
Jeszcze w październiku zamontowanych zostanie 6 tablic interaktywnych dla dzieci, wiata edukacyjna, a także stoły do warsztatów w plenerze.
Natomiast do końca listopada br. zostanie zrealizowany cykl 11 warsztatów edukacyjnych dla uczniów naszych szkół. Kwota dofinansowania wyniosła 29.309,20 zł, czyli 59,65%.
(Warto nadmienić, iż z terenu powiatu wołomińskiego dofinansowanie do zadań z zakresu edukacji ekologicznej w wysokości ponad 62 tys. zł otrzymała również gmina Jadów).
/opr. KW/

454 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wystawa „Kadry niepodległości. Nasfeterowie” już otwarta

Długo oczekiwana wystawa „Kadry niepodległości. Nasfeterowie” jest już dostępna dla zwiedzających. Uroczyste otwarcie odbyło się w ubiegłą środę, 2 października...

Zamknij