ggg
ggg ggg

Powiat wesprze renowację pomnika Powstańców Styczniowych w Boruczy

W ubiegły poniedziałek, 26 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wołominie, odbyło się uroczyste podpisanie umowy donacyjnej na renowację zabytkowego pomnika w Boruczy – miejsca pamięci Powstania Styczniowego.

W ubiegłoponiedziałkowym podpisaniu umowy dotacyjnej udział wzięli: starosta Adam Lubiak, wicestarosta Piotr Borczyński, skarbnik Agnieszka Adam oraz wójt Strachówki Piotr Orzechowski.
Umowa przewiduje renowację zabytkowego pomnika w Boruczy – miejsca pamięci Powstania Styczniowego.
Każdego roku Powiat Wołomiński wspólnie z Gminą Strachówka organizuje uroczystości rocznicowe w jednym z dwóch miejsc, upamiętniających bohaterską walkę powstańców styczniowych: w Boruczy oraz w miejscowości Kąty-Wielgi.
Na mocy zawartego porozumienia Powiat Wołomiński udzieli wsparcia Gminie Strachówka w kwocie 20 tys. zł na przeprowadzenie prac renowacyjnych zabytkowego obelisku, zgodnie z zatwierdzonym programem konserwatorskim.

/opr. KW/

243 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejny krok w kierunku budowy bloku komunalnego w Kobyłce

Urząd Miejski w Kobyłce ogłosił postępowanie w trybie podstawowym na zaprojektowanie budynku mieszkalnego, wielorodzinnego przy ul. Kordeckiego/Prusa w Kobyłce. Jak...

Zamknij