ggg ggg
ggg ggg

Posterunek Policji w Zabrodziu otrzymał nowy samochód

27 grudnia 2017 r. w Gminie Zabrodzie odbyła się uroczystość przekazania oznakowanego samochodu terenowego Opel Mokka na potrzeby Posterunku Policji.

Przy przekazaniu nowego pojazdu uczestniczyli m.in.: radni Gminy Zabrodzie na czele z przewodniczącym Rady Januszem Marianem Pakułą, wójt gminy Tadeusz Michalik, sekretarz gminy Zbigniew Bocian, pracownicy samorządu oraz reprezentujący służby mundurowe – Komendant Komendy Powiatowej Policji insp. Michał Toporkiewicz wraz z zastępcą mł. insp. Zbigniewem Zięciną oraz cały skład Posterunku Policji w Zabrodziu.
Przekazane auto to samochód terenowy Opel Mokka z napędem 4×4, rok produkcji 2017 (103 KW). Zakup samochodu został dofinansowany w 50% przez Gminę Zabrodzie zgodnie z podjętą w dniu 14 września 2017 r. uchwałą przez Radę Gminy Zabrodzie dot. wyrażenia zgody na dofinansowanie zakupu samochodu osobowego typu SUV – oznakowanego dla Posterunku Policji w Zabrodziu. Gmina 19 października przekazała dofinansowanie w wysokości 42.500 zł i dzięki temu Komenda Wojewódzka mogła dokonać zakupu samochodu do końca 2017 roku. Jak podkreślano podczas uroczystego przekazania pojazdu, gdyby nie decyzja podjęta przez radnych oraz wójta Tadeusza Michalika nie można byłoby liczyć na usprawnienie pracy policji i posterunku w Zabrodziu. Ze względów na możliwość szybkiego przemieszczania się przez służbę i reagowania bez zwłoki na zdarzenia, bezpieczeństwo mieszkańców gminy Zabrodzie znacznie się podniesie. Będzie też można prowadzić skuteczne działania.
Samochód został poświęcony przez ks. Andrzeja Rybickiego proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Niegowie w asyście byłego proboszcza parafii. W trakcie uroczystości kluczyki oraz dowód rejestracyjny do samochodu, kierownikowi Posterunku Policji w Zabrodziu wręczył wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik. Następnie samochód został zaprezentowany i dokładnie obejrzany przez samorządowców oraz oddany do dyspozycji policjantów z Posterunku Policji w Zabrodziu. Na pamiątkę zaproszono wszystkich uczestników do wspólnego zdjęcia.

/J.Cz./

1 124 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Remoncik garażu zamiast wyposażenia dla Domu Kultury!

Garaż ważniejszy niż sala widowiskowa? Tak się okazało w wyniku głosowania nad budżetem na rok 2018 radnych Rady Miejskiej w...

Zamknij