ggg ggg

„Postaw na Rodzinę”, czyli… wspaniała impreza nie tylko dla dzieci!

W niedzielę, 5 czerwca w Dąbrówce, odbył się Rodzinny Dzień Dziecka pod hasłem „Postaw na rodzinę”, zorganizowany przez Wójta Gminy Dąbrówka Radosława Korzeniewskiego, Gminne Centrum Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną.

 

506

 

W tym roku, w myśl ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”, zorganizowane zostały atrakcje przewidziane dla całych rodzin – od ich najmłodszych członków, aż po seniorów.
(Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, jak wiele zagrożeń czeka na nasze pociechy. Alkohol, dopalacze i używki są zbyt łatwo dostępne, dlatego tak ważne jest zintegrowanie rodzin i zacieśnianie więzi. Mamy nadzieję, że nam się udało :-).
Imprezę rozpoczęła Anna Maniecka – dyrektor GCK, która przedstawiła program festynu, zapowiedziała liczne atrakcje oraz podziękowała sponsorom, którzy ufundowali bezpłatny plac zabaw dla najmłodszych. Następnie mikrofon przejął Krzysztof Giro z białostockiego zespołu FastQuad, który wraz z Bunią, Kabim i Kevinem, czyli postaciami z popularnej bajki Gumisie, postanowił rozbawić publiczność żartami i konkursami. Odtąd, zabawom nie było końca a przeciąganie liny, wspólne tańce i konkursy z Gumisiami dawały wiele radości zgromadzonym dzieciom. Na scenie zagościły również inne atrakcje, które z pewnością zainteresowały każdego odwiedzającego. Rozpoczęło się od występu dzieci z Przedszkola Samorządowego „Pod Wesołym Ekoludkiem” w Dręszewie, wystąpiły również dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Guzowatce oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrówce. Swoje pokazy na scenie zaprezentowały też różne sekcje Gminnego Centrum Kultury: balet, karate, wokal oraz zumba, (do występu której swobodnie mogli dołączać zgromadzeni widzowie i chętnie z tego przywileju korzystali). Kiedy emocje po energicznym tańcu opadły, wszyscy czekali z ciekawością na pojawienie się gościa specjalnego, którym okazał się nie kto inny, jak sam Michael Jackson. Jego występ zrobił furorę, Król Popu tańczył do swoich największych hitów, a po występie odbył się konkurs „ moonwalk” , polegający na naśladowaniu znanych kroków gwiazdy. Dla każdego, kto zobaczył występ na własne oczy, będzie to niezapomniane wspomnienie.
Scena była główną atrakcją, ale nie jedyną. Na terenie imprezy miało miejsce wiele różnych niespodzianek dla dzieci, ale też dorosłych. Każdy mógł zostawić swój ślad na stanowisku artystycznym, odbyły się warsztaty ceramiczne, na stoisku z kapeluszami dzieci mogły dowolnie przystroić sobie kapelusz, by wyróżniać się w tłumie. Ciekawą atrakcją dla całej rodziny było też stoisko z majsterkowaniem. Dziecko wspólnie z rodzicami mogło zbudować doniczkę i zasadzić w niej tyle kwiatków ile osób liczy rodzina – przyczyniło się to do zacieśniania więzi. Inną z możliwości było malowanie włosów i twarzy, dzięki czemu na każdym kroku można było spotkać uśmiechniętą buzię, przystrojoną w różnoraki sposób. Nie zabrakło również dmuchanego placu zabaw i miasteczka rowerowego, w którym dzieci mogły wypróbować wiele różnych rowerów i podnieść swoje umiejętności jazdy. Zainteresowaniem cieszyły się duże szachy plenerowe. Oczywiście o dobre humory dbały również stoiska z jedzeniem i zabawkami. Goście otrzymywali ulotki na temat rodziny oraz tematyczne naklejki. Całość przebiegła w miłej, rodzinnej atmosferze. (Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie i nikt nie wrócił z imprezy zawiedziony :).
Serdeczne podziękowania należą się pani Krystynie Augustyniak – przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej na czele z panem Mateuszem Kaszubą za pomoc w organizacji imprezy.
Szczególne podziękowania należą się również sponsorom takim jak: Inter-Europol – Piekarnia Szwajcarska; Piekarnia Żytnia Dąbrówka – Wioletta i Wojciech Rasińscy, Beata i Krzysztof Rasińscy; Wypiek Ciast Dąbrówka – Maria i Tadeusz Krzyżanowscy; Z.C.B Mirex – Mirosław Świętochowski; AGBUD – Maria i Piotr Skłodowscy; Sklep Spożywczo – Przemysłowy Dąbrówka – Ewa i Krzysztof Sadowscy; Usługi transportowe, ubezpieczenia i pośrednictwo ubezpieczenia Lasków – Hanna i Krzysztof Królikowie.
/opr. GCK, R.L.
foto: Bogdan Śladowski/

902 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Reduta Ordona w nieco innym świetle – Lekcja historyczna w Ząbkach

  „Nam strzelać nie kazano. - Wstąpiłem na działo I spójrzałem na pole; dwieście armat grzmiało. Artyleryi ruskiej ciągną się...

Zamknij