ggg ggg

Posiadał narkotyki, kierował z dożywotnim zakazem i uciekał przed policjantami

Widząc policjantów drogówki prowadzących działania „trzeźwy poranek” postanowił zawrócić i uniknąć kontroli. Dla funkcjonariuszy był to wyraźny sygnał, że kierowca mazdy nie chciał się z nimi spotkać. Mundurowi postanowili go jednak zatrzymać i sprawdzić. Ten zdecydował się na próbę ucieczki, najpierw samochodem później pieszo. Szybko trafił jednak w ich ręce. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że 43-latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, w samochodzie ujawniono dodatkowo mefedron. Mężczyzna już został przesłuchany, usłyszał łącznie trzy zarzuty popełnienia przestępstw. Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Wołominie został też objęty policyjnym dozorem.

Kilka dni temu w godzinach porannych funkcjonariusze wołomińskiej drogówki prowadzili działania „trzeźwy poranek”. Realizując czynności służbowe zwrócili uwagę na mazdę 6, której kierowca nagle zatrzymał pojazd po czym zawrócił i zaczął się oddalać się. Był to wyraźny sygnał dla mundurowych, że ten nie chciał się z nimi spotkać. Policjanci udali się za mazdą, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali wyraźny sygnał kierowcy do zatrzymania. Ten nie zatrzymał się i cały czas kontynuował jazdę, przy czym nie stosował się do przepisów ruchu drogowego, a swoją jazdą stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Łąki gmina Radzymin, mazda wjechała na drogę gruntową, po czym kierujący uderzył przodem pojazdu w drzewo. Zaraz po tym wysiadał i zaczął uciekać pieszo. Po chwili 43-latek był już jednak w rękach policjantów.

Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do radiowozu. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, w samochodzie którym się poruszał ujawniono dodatkowo środki odurzające w postaci mefedronu o wadze 0,90 grama. 43-latek trafił do policyjnego aresztu, została też od niego pobrana krew do badań w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków.

Mężczyzna już został przesłuchany, usłyszał łącznie 3 zarzuty w tym posiadania środków odurzających, niezatrzymania się do kontroli drogowej i niestosowania się do orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Wołominie został też objęty policyjnym dozorem.

/asp. szt. Tomasz Sitek/

299 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij