ggg ggg ggg

Porozumienie o współpracy podpisane!

Liceum mundurowe w Urlach może liczyć na wsparcie 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim w zakresie rozwoju klas o profilu lotnictwa wojskowego. Oficjalne porozumienie w tej sprawie zostało zawarte pomiędzy dowództwem 23BLT, a dyrekcją szkoły.

Uroczyste podpisanie porozumienia w zakresie współpracy przy rozwoju klas o profilu lotnictwa wojskowego w liceum mundurowym w Urlach, odbyło się w środę, 28 kwietnia na terenie 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.
W obecności starosty wołomińskiego Adama Lubiaka, podpisy pod dokumentem złożyli: dyrektor LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach Maria Łopuska oraz dowódca 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego im. ppłka pil. Jana Zumbacha, płk dypl. pil. Krzysztof Stobiecki.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że porozumienie, które zawarto jest wynikiem podpisanego pod koniec marca br. przez starostę wołomińskiego Adama Lubiaka i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka listu intencyjnego, w którym wyrażono wolę współpracy w zakresie rozwoju oferty edukacyjnej liceum mundurowego w Urlach.
Podczas uroczystego spotkania, starosta Adam Lubiak wraz z wicestarostą Piotrem Borczyńskim przekazali na ręce sygnatariuszy porozumienia okolicznościowe listy gratulacyjne.
W wydarzeniu uczestniczyli również: radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyna Lubiak, przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Wołomińskiego Robert Szydlik oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Hanna Skrzypczak.
Zawarte porozumienie niewątpliwie ułatwi wdrożenie rozszerzonej oferty edukacyjnej LO w Urlach, które już w roku szkolnym 2021/2022 zaproponuje nauczanie na nowych kierunkach tj.: lotnictwo wojskowe, klasa stewardess i stewardów, ratownictwo medyczne.

/opr. KW, foto: 23BLT/

1 423 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Symboliczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Drugi rok z rzędu, z powodu pandemii, obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Kobyłce były skromne i symboliczne. Dla uczczenia...

Zamknij