ggg ggg ggg ggg

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Andrzejewo

Gmina Andrzejewo w 2022 r. wykonała nową nawierzchnię na drogach gminnych. W ramach realizacji tego zadania wykonano potrójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni emulsją asfaltową wraz z kruszywem kruszonym o różnych frakcjach z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża walcami.

Infrastrukturę drogową poprawiono w miejscowościach: Andrzejewo, Andrzejewo – Kolonie, Załuski – Lipniewo, Jabłonowo – Klacze, Łętownica – Parcele, Przeździecko – Grzymki, Pieńki Wielkie, Zaręby – Warchoły, Ruskołęka – Parcele, Olszewo – Cechny, Żelazy – Brokowo, Dąbrowa, Przeździecko – Jachy.
Wykonawcą zadania była firma BUDOMOST sp. z o.o. Zaścianki. Całkowity koszt prac wyniósł 417 337,28 zł. Nowa nawierzchnia została położona na ponad 4 km dróg. Gmina na realizację tego zadania uzyskała dofinasowanie od Zarządu Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego w wysokości 252 000,00 zł.
Metoda powierzchniowego utrwalania nawierzchni bardzo dobrze sprawdza się na drogach o małym natężeniu ruchu (np. do zabudowy kolonijnej). Dzięki tej metodzie mieszkańcy dostają do dyspozycji utwardzoną drogę, na której nie tworzą się koleiny, nie pojawia się kurz i pył w okresie letnim oraz błoto w okresie jesiennym i wiosennym. W okresie zimowym drogę łatwiej jest odśnieżyć, gdyż jest to równa powierzchnia, z której bez przeszkód można zgarnąć zalegający śnieg.
/Info UG Andrzejewo/

892 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Potańcówka pod gwiazdami

Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowiecki zaprosił mieszkańców i chętnych do wakacyjnej zabawy 30 lipca 2022 r. na tańce pod...

Zamknij