ggg ggg

Ponad 35 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi do gmin Powiatu Wołomińskiego!

Znamy już wyniki naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok. Powiat Wołomiński pozyskał kolejne 12,7 mln zł na rozbudowę dróg powiatowych w gminach: Klembów i Jadów. Łącznie na realizację inwestycji powiatowych i gminnych rząd przeznaczył ponad 35 mln złotych.

– Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził kolejne środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla naszego regionu – poinformował w ubiegły poniedziałek, 6 lutego Starosta Wołomiński Adam Lubiak podczas spotkania z udziałem Poseł Dominiki Chorosińskiej, Wiceministra Rozwoju i Technologii Piotra Uścińskiego oraz włodarzy powiatów, gmin i działaczy samorządowych z naszego regionu.
W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok do samorządów na terenie Powiatu Wołomińskiego trafi łącznie ponad 35 mln złotych. – Rządowe środki pozwalają nam na rozwój bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury drogowej – podkreślił Starosta Adam Lubiak zwracając uwagę, że dzięki rządowemu dofinansowaniu na 2023 rok zrealizowane zostaną następujące inwestycje drogowe:

POWIAT WOŁOMIŃSKI:
Rozbudowa DP nr 4337W na odcinku od skrzyżowania z DW 634 (ul. Dworcowa w miejscowości Stare Grabie, Gm. Wołomin) do przejazdu kolejowego w miejscowości Dobczyn, Gm. Klembów – 4,1 mln zł;
Rozbudowa drogi powiatowej nr 4328W na odcinku ul. Kwiatowej
w Sulejowie, Gm. Jadów – 8,6 mln zł.

GMINA RADZYMIN:
Rozbudowa drogi gminnej ul. Ogrodowej w Radzyminie na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyszkowską do skrzyżowania z ul. Korczaka, wraz z rozbudową skrzyżowań z ulicami: Zwycięską I, Kwitnącą, Malowniczą, Wiśniową oraz Korczaka – 9 mln zł.

MIASTO ZĄBKI:
Rozbudowa drogi gminnej ul. Szwoleżerów na odcinkach
od ul. Zielenieckiej do ul. Maczka oraz od ul. Maczka do ul. Kościuszki w Ząbkach – 2,6 mln zł.

MIASTO KOBYŁKA:
Rozbudowa ulicy Sienkiewicza w Kobyłce – 2,6 mln zł;

GMINA JADÓW:
Rozbudowa drogi gminnej nr 430226W w miejscowości Sitne oraz Szewnica na odcinku od ulicy Akacjowej do ulicy Leśnej – 1,5 mln zł.

GMINA KLEMBÓW:
Rozbudowa drogi gminnej nr 430303W na odcinku ulicy Kolejowej w miejscowości Ostrówek oraz na odcinku ulicy Stanisława Papczyńskiego w miejscowości Tuł wraz z przebudową obiektu mostowego, gmina Klembów, powiat wołomiński – 7,1 mln zł
.
/opr. KW/

579 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Już poloneza dźwięki brzmią…

W piątek, 27 stycznia ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. św. Jana Pawła II w Ząbkach, bawili się na...

Zamknij