ggg ggg

Ponad 3,2 mln zł dofinansowania do budowy mostu w Zawadach!

Dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Radzymin! We wtorek, 24 listopada starosta wołomiński Adam Lubiak podpisał z wicewojewodą mazowieckim Arturem Standowiczem umowę na dofinansowanie w ramach FDS przebudowy mostu w Zawadach.

Przypomnijmy, iż w ubiegłym tygodniu Powiat Wołomiński rozpoczął prace związane z budową nowego mostu na Rządzy w Zawadach, na drodze powiatowej Nr 4306W.
Realizacja inwestycji wymaga rozbiórki dotychczasowej przeprawy, wobec powyższego konieczne jest całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka drogi powiatowej, łączącej Guzowatkę i Zawady z Radzyminem. Planowany termin zakończenia robót i oddania nowego mostu do użytkowania to sierpień 2021 roku. Wykonawcą inwestycji jest firma „Jawal” sp. z o.o. z Kielc.
Co istotne, 70% kosztów inwestycji pokryją środki pochodzące z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowa podpisana przez starostę Adama Lubiaka i wicewojewodę Artura Standowicza w obecności skarbnik powiatu Agnieszki Adam, opiewa na kwotę: 3 219 835,88 zł.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że w samym tylko 2020 roku Powiat Wołomiński otrzymał ponad 26 mln złotych wsparcia z FDS na realizację trzech inwestycji drogowych.

/rl/

138 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmarł ks. prał. Józef Kamiński

W Pierwszą Niedzielę Adwentu, 29 listopada 2020 roku, w Hospicjum Księży Orionistów w Wołominie zmarł w wieku 86 lat wspaniały...

Zamknij