ggg
ggg ggg

POMÓŻ NAM w walce o Superligę!

– Drodzy Kibice, Przyjaciele, Sympatycy sportu! Od 8 miesięcy dzielnie walczyliśmy, by w sezonie 2020/2021 „bić się” z najlepszymi w rozgrywkach PGNiG Superligi. Nasze starania zaowocowały możliwością udziału w turnieju barażowym, którego zwycięzca (przy spełnieniu wymogów licencyjnych) awansuje w hierarchii sportowej. Niestety, kryzys jaki nas spotkał mocno ogranicza pole manewru, możliwość współpracy ze sponsorami, a także jednostkami samorządowymi, dlatego zwracamy się z prośbą bezpośrednio do Was. Każda złotówka może przybliżyć nas do końcowego sukcesu – apelują działacze i zawodnicy KPR Legionowo.

Smutna to sytuacja, w której sportowcy dający z siebie maksimum umiejętności i zaangażowania na boisku, zamiast poświęcać się doskonaleniu formy, zmuszeni są poszukiwać środków finansowych, aby móc dalej dostarczać kibicom i mieszkańcom powodów do radości i dumy.
KPR Legionowo założony został w 2009 roku. Jego działania obliczone były na zainicjowanie w naszym mieście nowej dyscypliny sportu – piłki ręcznej. Na przestrzeni lat plan ten udało zrealizować się z nawiązką. Aktualnie, nasz klub reprezentuje miasto Legionowo w rozgrywkach I ligi, z szansami na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
– W sezonie 2009/2010 klub wywalczył awans do II ligi, w której występował przez następne dwa lata. W sezonie 2012/2013, w którym wygrał 21 z 24 meczów, zajął 1. miejsce w grupie A I ligi, oznaczające promocję do Superligi – przybliża nam krótką, acz pełną osiągnięć historię klubu Prezes KPR Legionowo Dominik Brinovec:
– W najwyższej klasie rozgrywkowej KPR Legionowo zadebiutował we wrześniu 2013. W rundzie zasadniczej sezonu 2013/2014 legionowski zespół wygrał trzy z 22 meczów i uplasował się na ostatniej pozycji w tabeli. Po spotkaniach o miejsca 9–12 (trzy zwycięstwa, jeden remis, dwie porażki) pozycja KPR nie uległa zmianie (12. miejsce), co skutkowało spadkiem do I ligi. W sezonie 2014/2015 KPR zajął 1. miejsce w grupie A I ligi – wygrał 25 z 26 meczów awansując tym samym ponownie do Superligi. W rundzie zasadniczej Superligi sezonu 2015/2016KPR Legionowo wygrał 10 meczów, dwa zremisował i 10 przegrał. Do fazy play-off przystąpił z 5. Miejsca. Ostatecznie zakończył rozgrywki Superligi na 6. pozycji. W rundzie zasadniczej sezonu 2016/2017 KPR Legionowo odniósł siedem zwycięstw i zanotował 19 porażek, plasując się w grupie granatowej na 6. miejscu z dorobkiem 19 punktów (w tabeli zbiorczej na 10. Pozycji).
Legionowski zespół przystąpił następnie do gry o Puchar Superligi – w grupie Suzuki wygrał trzy mecze i dwa przegrał, kończąc ostatecznie zmagania na 11. miejscu. W sezonie 2017/2018 odniósł w rozgrywkach sześć zwycięstw (w tym dwa po rzutach karnych) i poniósł 24 porażki (w tym jedną po rzutach karnych). Z dorobkiem 19 punktów uplasował się w tabeli zbiorczej na 15. miejscu (przedostatnim). W 2018 KPR Legionowo nie otrzymał licencji na grę w Superlidze, przystępując w sezonie 2018/2019 do gry w I lidze. Pod koniec grudnia (w połowie sezonu) 2018 akcjonariusze spółki KPR Legionowo S.A. podjęli uchwałę o jej rozwiązaniu, zaś prawa do zespołu przejął nowo powstały podmiot – KPR Legionowo sp. z o.o. – przypomina Dominik Brinovec, który wówczas zastąpił na stanowisku prezesa Grzegorza Choromańskiego. Jednocześnie wyjaśnia, dlaczego KPR Legionowo zmuszony jest prosić kibiców i fanów o finansowe wsparcie:
– W sezonie 2018/2019 nasz klub zajął 6 miejsce w rozgrywkach I ligi. Po wakacyjnej przerwie do Legionowa zawitało kilku ciekawych, perspektywicznych zawodników. Funkcję trenera objął doświadczony Krzysztof Lipka. Celem zespołu był awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Zespół po rozegranych 15 kolejkach uplasował się na I pozycji grupy C i w związku z przedwczesnym zakończeniem sezonu, według regulaminu ma prawo przystąpić do rozgrywek barażowych.
Niestety, wymagany przez PGNiG Superligę (liga zawodowa) budżet wynosi 2,5 miliona złotych brutto (!). To jeden z licznych warunków jakie muszą spełnić ubiegające się o awans Kluby.

Stąd, jednym z pomysłów działaczy klubu było utworzenie zbiórki, która może pomóc w sportowym awansie.
Poniżej przedstawiamy treść apelu opublikowanego na stronie zrzutka.pl pod hasłem: „Pomóż nam w walce o Superligę!”:

Drodzy Kibice, przyjaciele, sympatycy sportu…

Nastały bardzo ciężkie czasy, które mocno uderzyły w całe Społeczeństwo. Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa w znacznym stopniu wpłynęła na nasze życie. Dotknęła niemal każdy sektor gospodarki. W tym całe środowisko sportowe.
Niestety, problem dopadł nas w najmniej odpowiednim momencie, w momencie walki o sportowy i organizacyjny powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Od 8 miesięcy dzielnie walczyliśmy, by w sezonie 2020/2021 „bić się” z najlepszymi w rozgrywkach PGNiG Superligi. Nasze starania zaowocowały możliwością udziału w turnieju barażowym, którego zwycięzca (przy spełnieniu wymogów licencyjnych) awansuje w hierarchii sportowej. Obwarowania licencyjne zakładają wykazanie minimalnego budżetu w wysokości 2 mln zł netto, co zrozumiałe, nie jest rzeczą prostą.
Kryzys jaki nas spotkał mocno ogranicza pole manewru, możliwość współpracy ze sponsorami, a także jednostkami samorządowymi, dlatego zwracamy się z prośbą bezpośrednio do Was. Wspólnie możemy zawalczyć o zebranie środków, które pomogą nam w spełnieniu marzeń. Każda złotówka może przybliżyć nas do końcowego sukcesu.

W ramach podziękowań planujemy odwdzięczyć się za pomoc. W tym celu przygotowaliśmy pakiet świadczeń:

Wpłata >15 zł = 1 darmowy bilet na przyszłoroczne zmagania;
Wpłata >100 zł = klubowy kubek;
Wpłata >300 zł = klubowy szalik;
Wpłata >500 zł = koszulka meczowa z nazwiskiem;
Wpłata >1000 zł = karnet na sezon 2020/2021;
Wpłata >2500 zł = Pakiet VIP;
Wpłata> 5000 zł = Pakiet sponsora/partnera klubu.

W tym miejscu chcemy zaznaczyć, że w przypadku niepowodzenia i nieuzyskania licencji przewidujemy zwrot wszelkich wpłat, jeżeli uznacie to za stosowne. Jeżeli zdecydujecie się pozostawić środki na naszym koncie, obiecujemy przeznaczyć je na sportową walkę w kolejnych sezonach.

Wierzymy, że wspólnie osiągniemy sukces. Prosimy o wpłaty i udostępnienie zrzutki. Wygrajcie z nami kolejne sportowe starcie. To właśnie sport napędza nas do dalszych działań.”

Cieszy fakt, że na apel KPR Legionowo odpowiada coraz więcej osób, których jednoczy walka o sportowe marzenia. Do internetowej zrzutki przyłączyli się już m.in. działacze i kibice z sąsiedniego Radzymina i Klubu Kibica „Ósmy Zawodnik SPR ROKiS”.
Gdy oddawaliśmy niniejsze wydanie gazety do druku, na koncie zrzutki, której celem jest zebranie 200 tys. zł było już ponad 10 000 złotych.
Warto pamiętać, że liczy się każda kwota. Tutaj zadziała efekt skali! 5 zł x 40 000 osób = 200 000 zł! To jest możliwe.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce wszystkich miłośników sportu i ludzi dobrego serca. Pokażmy jedność, braterstwo, wielkoduszność i siłę, której nie jest w stanie zatrzymać żaden wirus!

(Każdy, kto zechce dołożyć przysłowiowe 5 zł do zbiórki, może to zrobić przez Internet, wpisując adres zrzutki „Pomóż nam w walce o Superligę!”:
https://zrzutka.pl/z5zd4c ).
/opr. D.B., A.O.-S., R.L./

581 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij