ggg

Pomoc dla Marcina Topolskiego

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Stołecznej Policji już po raz kolejny zorganizował Akcję Honorowego Oddawania Krwi, ale tym razem pod hasłem „Pomoc dla Marcina Topolskiego” – naszego kolegi w służbie, który uległ wypadkowi.

Kolejna zbiórka krwi w garnizonie stołecznym jak zwykle przyniosła wiele dobra. Dzięki 28 osobom zebrano ok. 13 litrów tego życiodajnego płynu. Wśród honorowych dawców krwi z garnizonu stołecznego  znaleźli się m.in. asp. sztab. Tomasz Sitek, asp. sztab. Adam Trąbka, Sebastian Brzeziński oraz pan Jan Maciejczak, który już niebawem będzie mógł się pochwalić tym, że oddał 100 litrów krwi.
–  Krew oddaję od 45 lat i będę ją oddawał, dopóki kategorycznie mi tego nie zabronią – mówi stanowczo pan Maciejczak.
Podczas zbiórki było też wielu policjantów, którzy krew oddawali już nie pierwszy raz, ale ze względu na operacyjny charakter pracy ich twarzy niestety nie można pokazać. Oni wszyscy są cichymi bohaterami codzienności. Przychodzą i dają od serca to, co mają najcenniejszego – krew, która może uratować czyjeś życie.
– Jeśli mogę pomóc, to dlaczego nie. A dzisiejsze słodkości z okazji Dnia Ojca oddam swoim dzieciom. – mówi z uśmiechem asp. sztab. Tomasz Sitek, który krew oddaje od przeszło 10 lat i jest członkiem Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Stołecznej Policji.
Oprócz słodkiej paczuszki  można było też zgarnąć dwie wejściówki na koncert Tomasza Organka. Same korzyści z takiego oddawania krwi, dlatego zachęcamy do przyłączania się do naszych akcji.

Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.

kp

Źródło: http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/42891,Pomoc-dla-Marcina-Topolskiego.html

227 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Policjanci zatrzymali 39 osób podejrzewanych o handel narkotykami

Policjanci zatrzymali 39 osób podejrzewanych o handel narkotykami Wspólne działania policjantów z Wołomina oraz stołecznego wydziału do walki z terrorem...

Zamknij