ggg ggg
ggg ggg

Półkolonie w Zarębach Kościelnych

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych z inicjatywy Wójt Urszuli Wołosiewicz zorganizowała po raz pierwszy wypoczynek dla dzieci z gminy w formie półkolonii letnich.

Celem zorganizowanego wypoczynku jest zapewnienie opieki uczniom, wdrożenie dzieci do aktywnego spędzania czasu, rozwijanie zainteresowań i kompetencji społecznych, podniesienie bezpieczeństwa w czasie wakacji. Program półkolonii zawiera różnorodne zajęcia pozwalające rozwijać ich uzdolnienia. Są to m.in.: zajęcia integracyjne, edukacyjne, taneczne, profilaktyczne, animacyjno-kulturalne, origami, sportowe, gry i zabawy zręcznościowe, eksperymenty, wycieczki rekreacyjno- edukacyjne.
Uczestnicy mają zapewnione różnorodne zajęcia pod opieką wykwalifikowanej kadry oraz wyżywienie, planowane są autokarowe wycieczki, np. do kina, na basen, do Warszawy oraz na pobliskie lotnisko w Grądach. Bardzo ciekawą wycieczką był wyjazd do sąsiedniej wsi Złotorii do Sielskiego Domu i Ogrodu, własności Pani Anny Gawlik, gdzie można było podziwiać przepiękne różnorodne rośliny. Rozpoznawczym znakiem ogrodu jest lawenda, niekwestionowana miłość Pani Ani, można również obejrzeć prawie stuletni, drewniany dom, gdzie po wojnie uczyły się dzieci z okolicznych wiosek.
Koszty pokrywane są ze środków budżetu gminy przeznaczonych na realizację zadań w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii Gminy Zaręby Kościelne. Dzięki prowadzonym zajęciom podczas wakacji, dzieci aktywnie spędzają czas pod czujną opieką opiekunów. Uczą się współpracy w grupie, szacunku i tolerancji, koleżeństwa, umiejętności rozwiązywania konfliktów, propagowania pozytywnych postaw społecznych, promowania bezpiecznych zabaw i zachowań, spędzania czasu bez używek.

/Info/

368 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Targowisko gminne „Mój Rynek” – otwarte!

W dniu 29 czerwca 2019 roku miało miejsce uroczyste otwarcie targowiska gminnego „Mój Rynek” w Małkini Górnej. Otwarcie targowiska zaplanowano...

Zamknij