ggg ggg ggg ggg

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę bez prawa jazdy

Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta, wracającego do domu po służbie, zakończyła niebezpieczną podróż pijanego kierowcy na terenie gminy Długosiodło. 53-letni kierowca, który jechał slalomem przez Znamiączki, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

We wtorek chwilę przed godziną 18 policjant Posterunku Policji w Długosiodle, wracając po służbie w miejscowość Znamiączki zauważył jadącego opla, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Auto jechało tzw. slalomem i zjeżdżało na pobocze drogi. Funkcjonariusz  podejrzewał, że kierowcy osobówką może być pod wpływem alkoholu. Zwolnił i kontynuował jazdę za oplem. W odpowiednim momencie policjant uniemożliwił dalszą niebezpieczną jazdę. Kiedy podszedł do mężczyzny, od razu poczuł od niego woń alkoholu. Mundurowy bez wahania zabrał kierowcy kluczyki i powiadomił oficera dyżurnego, a ten z kolei wysłał na miejsce patrol z posterunku policji.

Kiedy na miejsce przybyli mundurowi z alkomatem potwierdzili podejrzenia funkcjonariusza. Przeprowadzone badanie urządzeniem wykazało w organizmie 53-letniego mieszkańca powiatu wyszkowskiego ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, ponieważ już wcześniej zostało mu zatrzymane. Natomiast auto, którym wybrał się na niebezpieczną „przejażdżkę” nie miało aktualnych badań technicznych. Jakby tego było to nie był koniec problemów. Opel dodatkowo nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej OC.

Nieodpowiedzialny mężczyzna za swoje zachowanie teraz odpowie przed sądem. Grozi mu dotkliwa kara finansowa, długoletni sądowy zakaz kierowania pojazdami, a także do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa innego kierowcy, w tym przypadku policjanta po służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Pamiętajmy, pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach, dlatego nie bójmy się reagować. O swoich podejrzeniach powiadommy policjantów. Mundurowi sprawdzą każdy sygnał. Ten jeden, choćby anonimowy telefon może uratować czyjeś życie.

 

kom. Damian Wroczyński

776 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
HUBERTUS Jeździecki 2021

Stowarzyszenie Bocian KRiS oraz Związek Piłsudczyków RP zaprosili 2 października 2021 r. miłośników koni na Hubertusa odbywającego się w Brańszczyku...

Zamknij