ggg ggg ggg

POKAZAĆ, ILE DOBRA JEST W NAS!

W niedzielę, 29 października Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie zorganizowała kiermasz i loterię fantową w ramach akcji charytatywnej, przeznaczonej na pomoc w leczeniu chorego na chłoniaka anaplastycznego, dziewięcioletniego Filipka Deputa.

Dyrektor Szkoły Pani Hanna Baryłka tak opisuje okoliczności narodzin akcji:
„Pomysł pojawił się nagle – śledząc fb pomyślałam, że muszę coś zrobić, że muszę pomóc jako dyrektor, ale przede wszystkim jako mama i babcia. Następnego dnia skontaktowałam się z ciocią Filipka, umówiłam spotkania, zapytałam nauczycieli, co myślą o moim pomyśle i… machina ruszyła…; ogromne „morze” życzliwości, serdeczności, pomysłowości i chęci pomocy”.
Do akcji włączyła się cała społeczność Szkoły: dzieci przynosiły fanty na loterię i kiermasz, rodzice piekli pyszne ciasta, lepili pierogi, wykonali wieńce. Nauczyciele pracowali cały weekend, by wszystko dopiąć na ostatni guzik. Wreszcie wszystko było gotowe.
Już o godzinie 9.00 rano plac obok Kościoła Matki Bożej Fatimskiej i Bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie wypełnił się kolorowymi stoiskami, wokół których uwijali się uczniowie słupeckiej „Jedynki” i nauczyciele na czele z Panią Dyrektor Hanną Baryłką.
Na mieszkańców Słupna czekało około 1000 przygotowanych na loterię fantów. Do kupienia były stroiki, wieńce, obrazy, rękodzieło przygotowane przez uczniów, rodziców i sponsorów akcji; były kosmetyki, chemia gospodarcza, zabawki, kwiaty i wiele innych drobiazgów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z domowymi wypiekami i pierogami.
Akcja była ważną lekcją dla dzieci i młodzieży, ale również realną pomocą dla zmagającego się ze skutkami choroby Filipka i jego rodziny. Spotkała się z ogromnym zainteresowaniem społeczności lokalnej i zaangażowała wielu ludzi dobrej woli. Otwarte serca otworzyły wiele kieszeni. W czasie akcji do godziny 13.00 udało się zgromadzić ogromną sumę: 29 842 złotych 71 groszy!
Nie sposób podziękować wszystkim, którzy pomogli przeprowadzić tę akcję, ale Szkołę bardzo wspierali: Pani Sołtys Martyna Grudzińska, Parafia Matki Bożej Fatimskiej i Bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie, OPS w Radzyminie, Koło Emerytów w Słupnie, Fundacja Kreatywni, Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie, liczni sponsorzy i darczyńcy indywidualni oraz koordynatorzy tego projektu ze strony Szkoły – Panie: Urszula Martyn, Elżbieta Wyszyńska, Justyna Martaszek, Ewa Brzózka, Michalina Olszewska- Ramboch, Marzena Sobolewska oraz wszyscy nauczyciele i pracownicy.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za dar serca, który uświadamia nam, że mamy wokół siebie przyjaciół, na których możemy liczyć. Nikt z nas nie wie, czy kiedyś nie poprosi o pomoc, bo o zdrowie jego najbliższych będzie trzeba
zawalczyć…
Serdecznie dziękujemy Każdemu, kto w jakikolwiek sposób włączył się w podejmowane działania.
Filipkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, mamy nadzieję, że ta cegiełka, którą dołożyliśmy wspólnie ze społecznością Słupna, choć troszkę się do tego przyczyni.
/Dorota Ziomek; foto: Urszula Martyn – Nauczyciele SP nr 1 w Słupnie/

773 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odeszła najstarsza mieszkanka Radzymina…

Ze smutkiem przychodzi nam poinformować, że 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych zmarła najstarsza mieszkanka Radzymina. Ś.P. Pani Janina Modzelewska...

Zamknij