ggg

Pogotowie przeciwpowodziowe na Bugu w Wyszkowie

28 lutego 2021 r. o godz. 19.00 Starosta Powiatu Wyszkowskiego ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu wyszkowskiego dla gmin: Brańszczyk, Wyszków, Zabrodzie, Somianka.

Rzeka w weekend przekroczyła poziom ostrzegawczy, a jej stan wynosił 409 cm (dane z 28 lutego z godz. 20.30). Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazuje na trend wzrostowy. Stan alarmowy ogłasza się po osiągnięciu przez rzekę 450 cm.
W dniu 1 marca 2021 (na godz. 11:00) zanotowano przekroczenie stanu ostrzegawczego:
Stan wody [cm] 416
Zmiana stanu/24h [cm] 18
Stan ostrz. [cm] 400
Stan alarm. [cm] 450
ZALIWIE-PIEGAWKI Liwiec mazowieckie: stan wody – 269 zmiana stanu 9, stan ostrz. 220, a 270 (stan alarmowy)
W zlewni Bugu od Liwca do ujścia spodziewane są wzrosty stanu wody powyżej stanu ostrzegawczego (stacja Wyszków). Ze względu na dynamikę zjawisk lodowych oraz spływ wód roztopowych, szczególnie na mniejszych ciekach, możliwe są wzrosty stanu wody. Na najbliższą dobę IMGW-PIB prognozuje w ciągu dnia głównie na południu i wschodzie możliwe opady mżawki. W nocy prognozuje się na wschodzie miejscami słabe opady mżawki.
Około godz. 20:30 poziom wody Bugu szybko się podnosi. Aktualnie wynosi 425 cm. Stan alarmowy zostanie ogłoszony po osiągnięciu przez rzekę 450 cm.
/J.Cz./

777 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Udział przedstawicieli gminy Brańszczyk w powiatowych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski wraz z delegacją składającą się z przewodniczącej Rady gminy Ewy Wielgolaskiej oraz sekretarz gminy Beaty...

Zamknij