ggg
ggg ggg

Podziękowania i nagrody z okazji Dnia Edukacji dla ostrowskich nauczycieli

13 października, w przededniu ogólnopolskiego Dnia Edukacji Narodowej odbyły się miejskie obchody, w trakcie, których burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer wręczył nagrody ostrowskim nauczycielom.

Uroczystość w Starej Elektrowni była długo oczekiwanemu wydarzeniem, bo w związku z pandemią ubiegłoroczne obchody zostały odwołane. Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej 13 października 2021 r. rozpoczął krótki koncert instrumentalno-wokalny w wykonaniu Kameralnego Zespołu Instrumentalnego oraz wokalistek Ostrowskiego Studia Piosenki.
Burmistrz Jerzy Bauer zwrócił się do zebranych nauczycieli, radnych, dyrektorów miejskich jednostek z gratulacjami. Przypomniał zeszłoroczną sytuację, gdzie ze względu na panujące obostrzenia związane z epidemią, niemożliwe było spotkanie się w formie otwartego spotkania. Podkreślił jak ważną rolę w kształtowaniu dzieci odgrywa praca nauczyciela, zarówno prowadzącego zajęcia edukacyjne jak i opiekuńcze. Zwrócił uwagę na zależność łączącą jednostki oświatowe z jednostkami kultury – MDK, MPB, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, zaznaczając ich wspólną rolę edukacyjną i wzajemne uzupełnianie się. Życzył wszystkim pracownikom szkół i przedszkoli spełnienia w codziennej pracy, wytrwałości w pokonywaniu trudności i satysfakcji z osiągniętych rezultatów. Głos zabrali również goście: dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie Michał Giers pogratulował samorządowi i miejskim jednostkom oświatowym, wysoko ocenił pracę nauczycieli ostrowskich szkół i przedszkoli. Robert Krajewski – przewodniczący Rady Miasta Ostrów Mazowiecka w imieniu wszystkich radnych podziękował za codzienny trud, wysiłek związany z nowymi wyzwaniami, jakie stanęły przed jednostkami w związku ze zdalnym nauczaniem. Życzył wszystkim dalszych sukcesów w pracy. Dyrektor Muzeum Dom Rodziny Pileckich Karol Madaj zaprosił nauczycieli do udziału w nowym projekcie pn. „Muzealny Klub Nauczyciela”. Na zakończenie uroczystości Michał Chojnowski dyrektor SP4 skierował do burmistrza, w imieniu nagrodzonych, podziękowanie za wyróżnienie oraz stałą troskę o oświatę, stabilność pracy i możliwość rozwoju w wielu płaszczyznach życia.
Główną częścią uroczystości było wręczenie nagród Burmistrza Miasta za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze nauczycielom miejskich jednostek oświatowych. Nagrody z rąk burmistrza Jerzego Bauera oraz dyrektor Wydziału Oświaty Doroty Ambroziak otrzymali:
Małgorzata Zalewska – dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 1
Monika Jechna – nauczyciel Miejskiego Przedszkola Nr 2
Katarzyna Anna Stepnowska – nauczyciel Miejskiego Przedszkola Nr 2
Iwona Lipska – nauczyciel Miejskiego Przedszkola Nr 3
Aneta Siwek– nauczyciel Miejskiego Przedszkola Nr 3
Ewa Maria Subda – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
Joanna Krzyżak – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
Małgorzata Hocimska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1
Beata Łuniewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1
Anna Tyszka – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1
Ks. Marcin Mielnicki – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1
Bożena Ciach – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2
Marzena Kacprzyk – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2
Anna Piankowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2
Agnieszka Andryszczyk – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3
Bożena Renata Krysińska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3
Ewa Puścian – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3
Monika Staniszewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3
Małgorzata Świderska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3
Michał Chojnowski – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 4
Agnieszka Mnich – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 4
Po zakończeniu części oficjalnej zebranych zaproszono na poczęstunek.
/KW/

127 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wymiana instalacji centralnego ogrzewania w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Curie – Skłodowskiej

Systematyczna poprawa warunków lokalowych placówek oświatowych oraz dążenie do poprawy bezpieczeństwa uczniów i pracowników przebywających na terenie szkół i przedszkola...

Zamknij