ggg ggg

Podsumowanie weekendu na drogach w powiatu węgrowskiego        

W miniony weekend węgrowscy policjanci prowadzili wzmożone działania „Pierwszy weekend wakacji 2016r.”, które potrwały od 24 do 26 czerwca.

Węgrowscy policjanci podczas weekendu dbali o bezpieczeństwo podróżujących. W tych dniach podstawowym zadaniem policjantów z ruchu drogowego było kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących oraz kontrolowanie prędkości z jaką się oni poruszają. Policjanci zatrzymali dwie osoby kierujące w stanie nietrzeźwości oraz sześć w stanie po użyciu alkoholu.

Kierujący i pasażerowie byli również sprawdzani pod kątem używania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze w miniony weekend odnotowali 1 wypadek drogowy. Na terenie powiatu doszło do 6 kolizji i zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących.

Do wypadku doszło 25 czerwca w Sadownem. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wypadku ustalono, że 31 – letni kierujący renault nie zachował szczególnej ostrożności i podczas zjeżdżania na przeciwległy pas ruchu uderzył w jadący z naprzeciwka motocykl. 44 – letni kierujący yamahą  został z obrażeniami ciała przewieziony do szpitala. Postępowanie w sprawie przyczyn i okoliczności zdarzenia prowadzi KP w Łochowie.

Funkcjonariusze z węgrowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. 28 – letni mężczyzna kierował mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazał się, że miał także aktualny zakaz kierowania pojazdami. Policjanci udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwemu, któremu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Węgrowska Policja w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu węgrowskiego apeluje o rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów. Mamy nadzieję, że przestrzeganie przepisów, rozwaga i zdrowy rozsądek przyczyni się do zmniejszenia liczby zdarzeń na drogach.

sierż. szt. Anna Maliszewska

756 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Remont ul. Kościuszki – od 7 lipca jeden kierunek ruchu od ronda ul. Warszawska do ronda ul. Sowińskiego

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z. o.o. w Mińsku Mazowieckim informuje o wprowadzeniu 7 lipca 2016 roku (czwartek) od...

Zamknij