ggg ggg

Podpisano umowę na budowę wiaduktu kolejowego w Tłuszczu!

27 czerwca 2018r. podczas konferencji prasowej, w której uczestniczył Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Krzysztof Pietras- Zastępca Dyrektora Regionu Centralnego PKP Polskich Linii Kolejowych SA podpisał umowę na budowę wiaduktu nad linią kolejową w Tłuszczu z Prezesem Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor z Zawiercia Piotrem Jurczykiem.

– Bardzo się cieszę, że jako Burmistrz Tłuszcza mogłem uczestniczyć w tak znaczącym wydarzeniu, jakim było podpisanie umowy na budowę wiaduktu w Tłuszczu. O konieczności realizacji tej inwestycji wiedział każdy, kto w godzinach porannych lub popołudniowych próbował przejechać na drugą stronę miasta. Zajmowało to często kilkadziesiąt minut ze względu na natężony ruch pociągów. Budowa wiaduktu oprócz usprawnień komunikacyjnych zwiększy także poziom bezpieczeństwa – powiedział Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk
Zgodnie z założeniami, inwestycja powinna zakończyć się w terminie 18 miesięcy od dnia podpisania umowy, a więc jeszcze w 2019 roku powstanie tak bardzo potrzebny i długo oczekiwany wiadukt, który połączy dwie części miasta oraz zapewni dobre skomunikowanie z ul. Warszawską i ul. Wiejską. Obiekt zastąpi przejazd w ciągu drogi wojewódzkiej nr 634 łączącej m.in. Warszawę z Tłuszczem. Winda na wiadukcie zapewni m.in. bezpieczny i sprawny dostęp do posesji mieszkańcom ulic Bocznej i Przejazdowej. Wartość zadania wynosi 43 162 696,24 zł.
Oprócz tego, w ramach projektu: „Prace na linii E75 na odcinku Sadowne – Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów – Sadowne” finansowanego z unijnego instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) wiadukty powstaną także w Zielonce i Mokrej Wsi (Sitne). W Zielonce przewidziano dwie inwestycje: nowy wiadukt drogowy nad ul. Kolejową oraz wiadukt kolejowy wraz z drogą dojazdową. W Mokrej Wsi powstanie wiadukt drogowy w miejscu przejazdu kolejowo-drogowego przez linię Warszawa – Białystok (nr 6). To droga wojewódzka łącząca Wolę Rasztowską i Zawiszyn.
W ramach projektu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują także bezkolizyjne skrzyżowania w Kobyłce, Toporze, Łochowie i w Małkini oraz bezpieczne przejścia pod torami w Jasienicy i Łochowie. Spółka przeznaczy na nowe inwestycje w Powiecie Wołomińskim blisko 100 mln złotych netto. Zadania realizowane będą w latach 2018 – 2020.

/Info/

3 302 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odpowiedź p.o. Burmistrz Pułtuska Doroty Subda w związku z oświadczeniem, jakie ukazało się na stronie gajdamed.pl

W związku z oświadczeniem, jakie ukazało się na stronie gajdamed.pl, które zostało następnie opublikowane przez Pułtuską Gazetę Powiatową w wydaniu...

Zamknij