ggg ggg ggg ggg

Podpisano umowę na budowę Centrum Usług Społecznych

W ubiegły czwartek, 9 marca nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Starostą Legionowskim Sylwestrem Sokolnickim oraz wykonawcą inwestycji, polegającej na rozbudowie budynku Starostwa Powiatowego w Legionowie o siedzibę Centrum Usług Społecznych.

W celu stworzenia Centrum Usług Społecznych budynek Starostwa Powiatowego w Legionowie zostanie rozbudowany.
W miniony czwartek, 9 marca została podpisana umowa pomiędzy Starostą Sylwestrem Sokolnickim i wyłonionym w postępowaniu wykonawcą tego przedsięwzięcia – konsorcjum firm: „BEREDA” Sp. z o.o. z Radzymina, „EL-BUD Stanisław Bereda” z Radzymina oraz „MODANTA” Sp. z o.o. z Warszawy.
Inwestycja realizowana będzie w formule „projektuj i buduj”. W ciągu najbliższego roku wykonawca przygotuje projekt odpowiadający przedstawionym przez Powiat Legionowski wytycznym.
Zgodnie z założeniami, w miejscu istniejącej auli legionowskiego starostwa ma powstać dwupiętrowy obiekt (2x500m²) z podpiwniczeniem o powierzchni 1000 m². Utworzone w nim zostaną: archiwum oraz Centrum Usług Społecznych, w którym skupione będą powiatowe instytucje, świadczące usługi na rzecz mieszkańców.
Ponadto, w ramach prac przeprowadzony będzie remont dachu budynku oraz odnowione zostaną pomieszczenia. Zmieni się również najbliższe otoczenie budynku. Teren wraz z zielenią wokół starostwa zostaną na nowo zagospodarowane.
Wykonawca, po uzyskaniu pozwolenia na budowę będzie miał 24 miesiące na zrealizowanie robót budowlanych.
Całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 23,9 mln złotych. Należy podkreślić, że na realizację zadania
pn. „Stworzenie siedziby Centrum Usług Społecznych poprzez rozbudowę budynku Starostwa Powiatowego w Legionowie wraz z przebudową części pomieszczeń” Powiat Legionowski otrzymał znaczące dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych. Promesa inwestycyjna opiewa na kwotę: 15 900 000 złotych.
/opr. KW; źródło: Powiat Legionowski/

117 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie przedsiębiorców z Gminy Dąbrówka i Powiatu Wołomińskiego z przedstawicielami Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

W czwartek, 2 marca z inicjatywy Wójta Gminy Dąbrówka Radosława Korzeniewskiego, odbyło się spotkanie konsultacyjne przedsiębiorców z terenu gminy i...

Zamknij