ggg ggg
ggg ggg

Podpisanie umów na udzielanie dotacji parafiom na prace konserwatorskie przy zabytkach położonych na terenie powiatu ostrowskiego

W Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej zostały podpisane umowy a udzielenie dotacji celowej z budżetu Powiatu Ostrowskiego parafiom na prace konserwatorskie przy zabytkach położonych na terenie powiatu ostrowskiego, tj. Parafii Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP w Wąsewie oraz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej.

Parafia w Ostrowi Mazowieckiej otrzymała dotację na dofinansowanie prac konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, polegających na naprawie tynków wewnętrznych kościoła. Na przedmiotowe prace przyznano dofinansowanie w kwocie 10.000,00 zł.
Natomiast Parafii w Wąsewie z budżetu powiatu ostrowskiego, udzielono dotacji na dofinansowanie prac konserwatorskich, przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, polegających na kontynuowaniu remontu elewacji frontu i wież widokowych kościoła. Dotacja została udzielona w wysokości 10.000,00 zł.
W imieniu Powiatu Ostrowskiego umowy podpisał Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek oraz Wicestarosta Józef Rostkowski przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Małgorzaty Konrad. Parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej reprezentował Proboszcz ks. Jan Okuła, natomiast Parafię pw. Narodzenia NMP w Wąsewie reprezentował Proboszcz ks. Leszek Rukat.

/Info Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej/

209 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
PRAWIE 1,7 MLN ZŁ NA WYMIANĘ URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH W GMINIE TŁUSZCZ

Gmina Tłuszcz stawia na ekologię i czyste powietrze. Mieszkańcy 72 budynków jednorodzinnych i jednego wielorodzinnego wymienią stare piece na kotły gazowe...

Zamknij