ggg ggg

Podpisanie listu intencyjnego na budowę mostu na Narwi

Nowy Lubiel to malownicza miejscowość w powiecie wyszkowskim położona w gminie Rząśnik, tuż przy brzegu przepięknej rzeki Narew. Po drugiej stronie leżą Nowe Łachy, urokliwa miejscowość w gminie Rzewnie. Dzień 19 sierpnia 2020 r. w pamięci mieszkańców tych dwóch miejscowości z pewnością zostanie na długo.

Na środku rzeki Narew, na pokładzie promu, który na co dzień przeprawia samochody i turystów, został podpisany list intencyjny wyrażający poparcie realizacji inwestycji ,,Budowa mostu przez rzekę Narew z dojazdami w m. Nowe Łachy i Nowy Lubiel ciągu dróg gminnych nr 210805W Łachy- Orłowo oraz nr 440312 W Rogóźno-Lubiel-rz. Narew”. Inwestycja ma być ważnym elementem podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej oraz zwiększenia spójności przestrzennej i bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie województwa mazowieckiego, a w szczególności na terenie powiatów makowskiego i wyszkowskiego.
Budowa mostu przez rzekę Narew pomiędzy gminami Rzewnie i Rząśnik wpłynie pozytywnie na poprawę konkurencyjności regionu, dostępności komunikacyjnej do wielu instytucji publicznych, podniesienie jakości i efektywności zadań świadczonych w sferach publicznych m.in. w ochronie zdrowia, edukacji, administracji publicznej i innych. W imieniu samorządu województwa list podpisali marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk, w imieniu powiatu makowskiego starosta Zbigniew Deptuła, w imieniu powiatu wyszkowskiego wicestarosta Leszek Marszał. Gminę Rzewnie reprezentował wójt Wiesław Chrzanowski, zaś gminę Rząśnik wójt Paweł Kołodziejski. Uroczystość zgromadziła wielu mieszkańców, którzy podczas spotkania z samorządowcami opowiadali o swoich problemach, oczekiwaniach i planach, które zrealizują kiedy powstanie most. Kilka nadnarwiańskich miejscowości z gminy Rzewnie należy do parafii w Lubielu Nowym, mieszkańcy gmin posiadają też pola uprawne po przeciwnych stronach rzeki. Liczą, że most ułatwi im dojazd do parafialnego kościoła i cmentarza, ułatwi codzienne życie i zwyczajnie skróci dystans łącząc sąsiednie miejscowości. Zgromadzonych na uroczystości przez Narew na swoim promie przeprawiał Adam Chełchowski, którego rodzina pomaga mieszkańcom w przeprawie przez rzekę już od 4 pokoleń.
/Starostwo Powiatowe w Wyszkowie/

2 111 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
VI Retro Moto Show

W ten weekend w Sadownem odbyło się ciekawe wydarzenie, którym była już VI edycja Retro Moto Show. W tym roku...

Zamknij