ggg
ggg ggg

Plażowe granie (27.08.2013)

Opatrzność czuwała nad organizatorami i przywiała- dosłownie, bo wiało mocno- nad wieliszewskią plażę pogodną aurę. I tak oto już po raz 9 szantowo- folkowe granie udało się na medal.

Przez dwa dni minionego weekendu przez scenę ustawioną na odnowionej plaży przewinęło się kilka wspaniałych kapel. Pierwszego dnia imprezy wystąpiły takie zespoły jak: Strefa Mocnych Wiatrów, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, a także   goście z Ukrainy – zespół Hoverla, Mietek Folk i gwiazda wieczoru Mechnicy Szanty.

Zgodnie z tradycją na scenie zaprezentowała się też młodzież uczestnicząca w tegorocznym Workcampie. Młodzi ludzie z niemal całego świata pokazali ciekawy program taneczno- wokalny, czym zaskarbili sobie serca i uznanie publiczności. Żeglarska pieśń długo niosła się  w noc nad całym zalewem. Po oficjalnym koncercie zabawę kontynuowano, jak każe festiwalowa tradycja, w miasteczku namiotowym „Iglopolis”, które dało schronienie przybyłym z całego kraju miłośnikom żeglarskiej muzy.  Niedzielne granie rozpoczęło się programem dla dzieci. Były gry i zabawy, były konkursy z nagrodami. Były „dmuchańce”, były do wygrania rejsy stateczkiem „Jagodowy Ryś”.   O atrakcje zadbało też Starostwo Powiatowe. W specjalnym konkursie pt. „Ryby z Jeziora Zegrzyńskiego” najmłodsi popisywali się talentami artystycznymi. Nad wszystkim czuwał wszędobylski Kapitan Wyderka, który uczył bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Wiedzą ekologiczną i z zakresu rybołówstwa mogli wykazać się też dorośli. Każdy mógł wygrać ciekawe nagrody, a wszyscy otrzymywali pamiątkowe gadżety. A na festiwalowej scenie wystąpili zaproszeni goście:  „Drake”, „B.O.R.Y”, „Menele” i „Wyciągnięci z Mesy”. Kolejny, jubileuszowy, X już Festiwal dokładnie za rok.     
rwc

Galeria zdjęć

1 160 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tłuszczańskie Święto Plonów okazją do radości, a także dziękczynienia… (27.08.2013)

W minioną niedzielę, 25 sierpnia przy znakomitej pogodzie i we wspaniałej atmosferze, licznie przybyli do malowniczej Wólki Kozłowskiej mieszkańcy Tłuszcza...

Zamknij