ggg ggg

Place zabaw, Ogródek Jordanowski i Topolowy Zakątek, obiekty sportowe MOSiR już działają

Na początku czerwca MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej otworzył kolejne obiekty: Ogródek Jordanowski oraz Topolowy Zakątek – plac zabaw przy ul. Szkolnej, plac zabaw i siłownię zewnętrzną przy ulicy Lubiejewskiej i sukcesywnie będzie udostępniał kolejne obiekty.

Dyrektor MOSIR apeluje o zadbanie o wspólne bezpieczeństwo w związku z panującą pandemią Covid-19, czyli przestrzeganie zaleceń i wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Przede wszystkim dotyczy to zachowania bezpiecznej odległość (2 metry), a w przypadku braku takiej możliwości używania maseczek ochronnych.
Od 3 czerwca otwarte zostały place zabaw i siłownia zewnętrzna przy ulicy Lubiejewskiej. Korty miejskie i boiska wielofunkcyjne Omega zostały uruchomione 4 maja i działały z zachowaniem zaleceń GIS (na Omedze ograniczone było jednoczesne korzystanie do 6 osób). Obecnie w czerwcu można już grać w większych grupach, co umożliwia rozgrywanie meczy.
MOSiR otwiera kolejne obiekty, a wkrótce także kręgielnię, hale sportowe, w tym fitness, sportów walki, ciężarownię i oczywiście obiekty strefy mokrej, tj. nieckę główną krytej pływalni. W ostatniej kolejności zostanę uruchomione pozostałe atrakcje strefy mokrej, czyli sauna, jacuzzi, zjeżdżalnia oraz basen rekreacyjny.
Reagując na sytuację, w jakiej znaleźliśmy się w związku z pandemią, dyrekcja MOSiR w połowie marca podjęła decyzję o spożytkowaniu czasu wymuszonego przestoju w funkcjonowaniu krytej pływalni na zaplanowane tradycyjnie na okres wakacyjny prace remontowe i konserwacyjne. Sprzątanie i dezynfekcja wszystkich urządzeń basenowych, kręgielni, pomieszczeń zaplecza sportowego wraz z szatniami i węzłami sanitarnymi trwała blisko dwa miesiące. Daje to możliwość, że w tym roku basen będzie funkcjonował przez cały okres wakacyjny. /oprac. J.Cz./

109 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejna inwestycja drogowa z dofinansowaniem

Powiat Ostrowski otrzymał ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego dotację w zakresie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dofinansowane...

Zamknij