ggg ggg
ggg ggg

Piotr Turek jednak będzie kandydował na burmistrza Wyszkowa w jesiennych wyborach

10 maja br. Zarząd Miejsko-Gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wyszkowie podjął decyzję w sprawie nadchodzących wyborów samorządowych. Kandydatem na funkcję burmistrza miasta Wyszkowa z ramie PSL będzie Piotr Turek.

Piotr Turek obecny radny Rady Miejskiej w Wyszkowie i mieszkaniec Rybienka Starego został oficjalnym kandydatem na burmistrza Wyszkowa zgłoszonym przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Rzecznik prasowy J.J. Dawidzki wydał komunikat: „10 maja 2018 roku, odbyło się posiedzenie Miejsko-Gminnego Zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego pod przewodnictwem Prezesa Jacka Bachańskiego. Na posiedzeniu zaprezentowano kandydaturę Piotra Wojciecha Turka na Burmistrza Miasta i Gminy Wyszków. Kandydat przyjął propozycję startu w wyborach samorządowych i zadeklarował, chęć pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju naszego miasta i gminy na miarę dwudziestego pierwszego wieku”.
Piotr Turek został w 2014 roku radnym Rady Miejskiej w Wyszkowie z listy PSL. Przypomnijmy, że do kwietnia 2018 r. piastował funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej i bez zgrzytów prowadził wspólną z dotychczasowym burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim politykę samorządową i wspierał działania koalicji rządzącej gminą Wyszków.
4 kwietnia wystosował oświadczenie, w którym podawał przyczyny decyzji o rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego Rady. (cyt. fragment pisma): „Z powodu rosnącej różnicy zdań, pomiędzy prezentowaną przeze mnie wizją gospodarowania środkami publicznymi, a decyzjami podejmowanymi przez Radę Miejską w Wyszkowie, czuję się w obowiązku do złożenia rezygnacji z pełnionej funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wyszkowie. Uważam, że przeniesienie przez Radnych, na wniosek Pana Burmistrza, ogromnych środków z zaplanowanych inwestycji drogowych, na zagospodarowanie Placu Miejskiego, nie jest w tym momencie decyzją słuszną. W Wyszkowie od lat oczekują na realizację inwestycje, które w istotny sposób mogłyby poprawić bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Nie są one niestety zrealizowane do tej pory z powodu braku pieniędzy w budżecie.”
Czy przyczyny były w słusznym oburzeniu radnego na decyzję o przeniesieniu środków z budowy ulicy Matejki na Plac Miejski, czy nie, efekt jest taki, że Piotr Turek jest drugim oficjalnym kandydatem na fotel burmistrza Wyszkowa. Jeśli w takim tempie ujawniać się będą kolejni, to mamy prawdopodobny scenariusz z II turą wyborów. Im więcej kandydatów, tym bardziej będzie pewne rozłożenie się głosów. Obecnie jest już, z zapowiadanym kandydatem z grona Gazety Polskiej i prawdopodobnie walczącym o reelekcję obecnym burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim oraz Ewą Runo z PiS – czworo kandydatów.

/Janina Czerwińska/

385 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Inauguracja ceremonii olimpijskiej turnieju po raz dwudziesty czwarty w Wyszkowie

To już kolejna Inauguracja ceremonii olimpijskiej turnieju koszykówki, piłki ręcznej i biegu „Igrzyska Nadwiślańskie 2012”, która odbyła się w Wyszkowie...

Zamknij