ggg

PIKNIK RODZINNY W TURZYNIE

29 maja 2022r. w Turzynie odbył się piknik rodzinny.

Przybyli na niego zaproszeni goście w tym m.in. Wójt Gminy Brańszczyk p. Wiesław Przybylski, Przewodnicząca Rady Gminy p. Ewa Wielgolaska, Skarbnik Gminy p. Katarzyna Kempista, mieszkańcy wsi oraz okolicznych wiosek.
Na początku uczniowie klas 0 – IV Szkoły Podstawowej w Turzynie w wierszach i piosenkach wyrazili wdzięczność i miłość swoim rodzicom z okazji obchodzonego Święta Rodziny. Złożyli życzenia i wręczyli samodzielnie wykonane upominki. Następnie Koło Gospodyń Wiejskich „Turzyniacy” zaprezentowało pieśni i piosenki o rodzinie oraz ojczyźnie.
Po części oficjalnej wszyscy udali się na łąkę obok remizy strażackiej, gdzie przygotowane były miejsca do biesiadowania, do zabaw i konkurencji sportowych. Konkursy sportowe przygotował i przeprowadził wraz z nauczycielami dyrektor Szkoły Podstawowej w Turzynie p. Marcin Kowalski. Odbyło się wiele konkurencji w różnych kategoriach, m.in. przeciąganie liny, biegi przełajowe, biegi z jajkiem, rodzinne wyścigi w workach, pokonywanie toru przeszkód na czas, obieranie jabłek. Na zwycięzców i uczestników zmagań sportowych czekało wiele ciekawych i atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brańszczyku, sołtysa wsi oraz samorząd gminny. W trakcie rozgrywania zawodów sportowych można było skosztować smakołyków z grilla, przygotowanych przez rodziców, a także bigosu zasponsorowanego przez restaurację „Kamiza”. Dla łasuchów przygotowano przepyszne ciasta, napoje, watę cukrową i lody. Bardzo ciekawym punktem niedzielnego popołudnia była prezentacja wozów strażackich OSP z Turzyna i Nowych Bud. Strażacy opowiadali o swojej pracy, demonstrowali użycie węży do gaszenia ognia.
Piknik rodzinny minął w miłej, rodzinnej, sportowej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za przybycie.
Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Turzynie, Koło Gospodyń Wiejskich „Turzyniacy”, OSP w Turzynie
/Info Gmina Brańszczyk/

777 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Demokracja zwyciężyła w powiecie wyszkowskim – Jerzy Żukowski jest nadal starostą!

Długotrwałe wysiłki nowej powiatowej koalicji (od jesieni 2021 r.), która przejęła władzę w Radzie Powiatu Wyszkowskiego znów spełzły na niczym....

Zamknij