ggg ggg ggg

Piknik na powitanie lata i wianki

Gmina Rząśnik 24 czerwca 2023 r. zaprosiła mieszkańców i gości nad Narew do Nowego Lubiela na powitanie lata – wianki oraz piknik rodzinny z produktem polskim.

Tradycyjne obchody Nocy Kupały połączone z piknikiem nad Narwią odbywają się na błoniach w Nowym Lubielu.
24 czerwca 2023 r. świętowano Noc Kupały z wiankami oraz powitanie lata w połączeniu z bitwą regionów z produktem polskim, czyli konkursem dań regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu wyszkowskiego. W Nowym Lubielu przygotowano 9 stoisk Kół Gospodyń Wiejskich z możliwością degustacji dań regionalnych i trzeba przyznać, że cieszyły się dużym powodzeniem. Obchody świętojańskie rozpoczęto paradą łodzi, święceniem łodzi i wody. Odbywały się zabawy i konkursy rodzinne z nagrodami.
W oczekiwaniu na główne obrzędy przybywający mieszkańcy i goście mogli odwiedzić stoiska promocyjne, handlowe i gastronomiczne. Tradycyjnie było przygotowane ognisko i puszczanie wianków oraz wspólne biesiadowanie. Na scenie do zabawy zachęcały koncerty: grupy wokalnej ,,Boso po rosie”, zespołu egzotycznego ,,Hakuna Matata”, włoskiego zespołu ,,Ciao Amore – Andrea Lattari” oraz zespołu muzycznego „Venus”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i bawić się świetnie w urokliwym miejscu nad rzeką witając tegoroczne lato.
Honorowym patronatem imprezę objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus.

/KW/

481 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
X Międzynarodowy Turniej Smaków na Wielkim Gościńcu Litewskim

W niedzielę, 25 czerwca 2023 r. w skansenie w Nowej Suchej k. Grębkowa w powiecie węgrowskim odbył się Jubileuszowy X...

Zamknij