ggg ggg ggg ggg

Piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje”

W ubiegłą niedzielę, 3 lipca w Helenowie odbył się Piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje”. Jest to już kolejne wydarzenie zorganizowane w ostatnich tygodniach przez Starostwo Powiatowe w Wołominie wspólnie z partnerami, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie wakacji.

– Chcemy, aby ten czas wakacji był bezpieczny i wypełniony pozytywnymi emocjami. Serdecznie dziękuję wszystkim współorganizatorom oraz partnerom za wspólną organizację tego niezwykle cennego wydarzenia – napisał do uczestników Starosta Adam Lubiak.

Nieprzypadkowo piknik odbył się właśnie w Helenowie. W ubiegłym roku zakończyła się przebudowa ul. 100-lecia od ronda w Zagościńcu do ul. Boryny w Helenowie. Powstały m.in. nowe ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, nowoczesne LED-owe oświetlenie. Wartość inwestycji przekroczyła
12 mln zł i w blisko 80% była dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W trakcie wydarzenia na uczestników czekały m.in.: wspólny przejazd rowerowy z Zagościńca do Helenowa, występy artystyczne dzieci i młodzieży, stoiska edukacyjne oraz gry i warsztaty z zasad bezpieczeństwa na drodze, animacje i zabawy dla najmłodszych, stoisko Narodowego Funduszu Zdrowia, poczęstunek z grilla i grochówka.

Stoiska promocyjne wystawiły: Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą”, #TAKRODZINA, NFZ, PZU, Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, Komenda Powiatowa Policji, Koła Gospodyń Wiejskich w Duczkach, Helenowskie Koło Gospodyń Wiejskich.

Partnerami wydarzenia byli: Parafia św. Faustyny w Helenowie, Parafia św. Ojca Pio w Zagościńcu,
Koło Gospodyń Wiejskich w Duczkach, Helenowskie Koło Gospodyń Wiejskich, OSP Zagościniec,
PZU oraz Klub Rowerowy „Trybik”.

/Info Starostwo Powiatowe w Wołominie/

582 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Festiwal Aktywności Scenicznej oraz I Wyścig Pojazdów Niemechanicznych na powitanie wakacji w Dąbrówce!

W tym roku mieszkańcy Gminy Dąbrówka hucznie powitali rozpoczęcie wakacji. Z inicjatywy Gminnego Centrum Kultury upalna niedziela, 26 czerwca obfitowała...

Zamknij