ggg ggg ggg

Pijany z zakazem zatrzymany po pościgu

Nietrzeźwy kierujący, z aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, wyprzedził oznakowany radiowóz w miejscu niedozwolonym. By uniknąć konsekwencji nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W sobotę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego węgrowskiej komendy reagując na popełnione wykroczenie przez kierującego jeepem, który wyprzedził oznakowany radiowóz w miejscu, gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania pojazdów, chcieli zatrzymać go do kontroli. Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne w radiowozie.

Kierujący nie reagując na nie, poruszał się dalej. Po wyprzedzeniu pojazdu i zrównaniu się z nim policjanci dali tarczą znak do zatrzymania.  Kierujący zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. W wyniku podjętego pościgu i zablokowaniu ulicy, kierujący został zatrzymany. Podczas ucieczki kierujący zmuszał innych do, by zjeżdżali na chodnik lub pobocze.

Teraz 50-letni mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości (miał ponad 1,5 promila w organizmie),  kierowanie pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Autor: mł.asp. Monika Księżopolska

41 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tarcza Antykryzysowa – wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej

Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie,  wdrażając Tarczę Antykryzysową, rozpatrzył  pozytywnie ponad 15 tysięcy wniosków i wypłacił ponad 73 mln zł...

Zamknij