ggg

Pijany kierowca wpadł, bo nie włączył świateł

Wczoraj w ręce mundurowych z ruchu drogowego wpadł nietrzeźwy mieszkaniec gminy Rząśnik. Badanie alkomatem wykazało, że 30-latek kierując swoim fordem w organizmie miał blisko promil alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący przykuł uwagę stróżów prawa, ponieważ jechał samochodem bez wymaganych świateł.

Wczoraj około godziny 17.00 w miejscowości Dąbrowa do kontroli drogowej zatrzymany został kierujący fordem mężczyzna, który prowadząc pojazd nie zastosował się do obowiązku używania świateł. Policjanci mazowieckiej grupy SPEED kontrolujący 30-latka od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu, w związku z czym postanowili sprawdzić stan trzeźwości mieszkańca gminy Rząśnik. Jak się okazało, mężczyzna w organizmie miał blisko promil alkoholu.

Mundurowi nieodpowiedzialnemu kierowcy już zatrzymali prawo jazdy. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości, a także własnych umiejętności. Pijany kierowca to potencjalny zabójca na drodze.

30-latkowi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi nie tylko długotrwały zakaz wsiadania za kierownicę, ale także do 2 lat więzienia. Również nie obejdzie się bez surowej kary finansowej. Jednak o dalszym losie mieszkańca gminy Rząśnik zadecyduje teraz sąd.

kom. Damian Wroczyński

698 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ostrzegamy przed oszustwami na zatrzymaną paczkę przez służby celne

Przestępcy próbują różnych sposobów, by dobrać się do naszych oszczędności. Jednym z nich są fałszywe SMS-y. Dołączony jest do nich...

Zamknij