ggg ggg

Piesza zmarła w szpitalu – tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 62

Wyszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Skuszew. 72-letnia mieszkanka Kamieńczyka w wyniku poniesionych obrażeń poniosła śmierć. W trosce o bezpieczeństwo pieszych apelujemy o noszenie elementów odblaskowych szczególnie poza terenem zabudowanym.

Wczoraj o godzinie 10.00 na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Skuszew doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku poniesionych obrażeń do szpitala została przewieziona 72-letnia piesza uczestniczka ruchu. Pomimo szybko udzielonej pomocy medycznej mieszkanka Kamieńczyka zmarła.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że piesza idąc poboczem w stronę Wyszkowa nagle weszła na jezdnię zderzając się z jadącym w stronę Łochowa samochodem osobowym kierowanym przez 36-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Ruch na krajówce przez kilka godzin odbywał się wahadłowo. Mundurowi wykonywali czynności procesowe. Dalsze postępowanie wyjaśni szczegółowy przebieg i okoliczności tego najtragiczniejszego w skutkach wypadku drogowego.

Z uwagi na jesienną pogodę Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie.

Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych  na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Szczególnie w okresie jesienny, policjanci apelują o zachowanie ostrożności również za kierownicą. Zmieniające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i mokra nawierzchnia, powodują, że kierowcy jeszcze bardziej powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także innych uczestników ruchu. Dlatego apelujemy do wszystkich, zarówno do kierujących, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Pamiętajmy również o tym, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja za kierownicą jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie.

 

kom. Damian Wroczyński

121 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ostrowska Grupa SPEED Październik

Ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnią służbę w ramach grupy SPEED. W minionym tygodniu policjanci skontrolowali 134 kierujących, w...

Zamknij