ggg ggg ggg ggg

Pierwsza nitka gazociągu w Trzciance oddana do użytku!

W dniu 9 października 2023 r. została oddana do użytku pierwsza nitka gazociągu w Trzciance. Wykonano prawie 3 km sieci.

Wójt Gminy Wiesław Przybylski powitał na uroczystym zakończeniu inwestycji przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa: Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Warszawie Emilię Banaszczyk, Dyrektora
ds. technicznych Pana Pawła Kosmalskiego, Kierownika działu rozwoju Pana Pawła Włodarczyka, Panią Joannę Balę Radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Kierownika Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Panią Annę Kaszubę.
Radnych Gminy Brańszczyk, Sołtysów oraz licznie przybyłych mieszkańców Trzcianki, Turzyna, Udrzyna
i Dudowizny.Jest to bardzo ważne wydarzenie dla nas, mieszkańców gminy Brańszczyk. Czekaliśmy na ten moment długo – zwrócił się do zebranych Wójt Gminy.
Intensywnie staramy się o rozprowadzenie jak największej ilości sieci gazowej w naszej gminie, stąd też przybyli licznie mieszkańcy zainteresowani przyłączeniem swoich budynków do sieci gazowej w Trzciance, Turzynie, Udrzynie i Dudowiźnie, które w niedługim czasie także zostaną objęte gazyfikacją jak zapewniali przedstawiciele PSG.
Kierownik działu rozwoju PSG Paweł Włodarczyk omówił mieszkańcom gminy Brańszczyk procedury, które należy spełnić, aby stać się odbiorcą gazu.
W Trzciance pozostało jeszcze do wybudowania sieci gazowej około 4 km, zlokalizowanej po drugiej stronie trasy S8. Będzie to ciąg dalszy gazyfikacji miejscowości. W związku z przeszkodami związanymi z przejściem pod S8 w przyszłym roku zakończą się prace projektowe i rozpocznie się budowa.

Podjęliśmy w taki sposób działania, żeby część miejscowości Trzcianka została jeszcze w tym roku przyłączona. Wszystkim tym osobom, z którymi mamy zawartą umowę, będą do końca roku wybudowane przyłącza – zapewnił.
Dyrektor ds. technicznych PSG Paweł Kosmalski przedstawił wykonany oraz planowany projekt inwestycji sieci gazowej dla gminy Brańszczyk:

Zachęcam mieszkańców Trzcianki, tego obszaru już wybudowanego, do składania wniosku, aby móc z tej sieci korzystać z uwagi na to, że udało się pozyskać dodatkowe środki na realizację inwestycji. Niezmiernie się cieszę, że ta sieć gazowa przyrasta i możemy to błękitne paliwo gazowe, którym jest gaz ziemny do państwa doprowadzić, abyście mogli w sposób ekonomiczny, ekologiczny i efektywnie z niego korzystać, aby wam lepiej się żyło – mówił.
W projekcie jest także gmina Długosiodło i miejscowości z gminy Brańszczyk m.in. Nowa Wieś, Białebłoto, Białebłoto Stara Wieś, Białebłoto Kobyla – zapowiadali przedstawiciele spółki gazowej.
Dyrektor oddziału Zakładu Gazowniczego w Warszawie Emilia Banaszczyk przedstawiła działania PSG w gminie Brańszczyk:

Miejscowości, które mają sieć to: Turzyn – ok. 4 km, Udrzynek – ok. 4 km, Poręba Kocęby – ponad 3 km, Niemiry –
ok. 1,5 km, Nowy Brańszczyk – ok. 1 km. Nie jest jeszcze zaprojektowane ale Pan Wójt nas mocno naciska i chcemy to wspólnie realizować – to gazyfikacja Udrzyna (około 5 km sieci), Turzyna (ponad 5 km sieci) i Dudowizny – mówiła.

/Info UG Brańszczyk/

391 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kurpie Białe takie cudne…

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023, Fundacja Akomodacja...

Zamknij