ggg ggg

Pielgrzymka ruszyła…

1 sierpnia 2017 r. Mszą Św. o godz. 8:00 w łochowskim kościele, ks. bp Tadeusz Pikus zainaugurował 27. Pieszą Pielgrzymkę Drohiczyńską na Jasną Górę dla grupy łochowskiej.

 

fot1Grupa Żółta w dniu wyjścia liczyła 101 osób, a przewodnikiem grupy jest ks. Michał Marczak. Po Mszy Św. i błogosławieństwie, ks. biskup stanął na czele pielgrzymki i razem z burmistrzem Łochowa Robertem Gołaszewskim, proboszczem parafii w Łochowie ks. kan. Romanem Kowerdziejem i dziekanem Dekanatu Łochowskiego ks. kan. Ryszardem Zalewskim, odprowadzili pielgrzymkę.
Kierownikiem tegorocznej pielgrzymki jest ks. Andrzej Falkowski, a posługę ojca duchownego pełni ks. Marcin Szymanik. Duchowy program pielgrzymki opiera się na adhortacji apostolskiej Jana Pawła II „Christifideles laici”. Każdego dnia pątnikom towarzyszy wyznaczony święty.
Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą 13 sierpnia, aby następnie uczestniczyć w uroczystościach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

 

fot2

fot3

304 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
ŚWIATOWY FESTIWAL OPTYMIZMU 20 sierpnia 2017 r.

Już po raz drugi w historii, tym razem w malowniczej Dolinie Dolnego Bugu nad rzeką Liwiec na terenie „Pałacu Łochów”...

Zamknij