ggg ggg ggg ggg

Piękno i czar studniówkowego balu…. (17.01.2011)

Posypało śniegiem, przyszła „prawdziwa” zima, gdy w sobotni wieczór 14 stycznia młodzież Zespołu Szkół Nr 1 zmierzała do hali sportowej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Polonezie. Dziewczęta w króciutkich kreacjach i w wysokich szpilkach, a młodzi panowie w nienagannych garniturach.

W pięknie przystrojonej hali, gdyż tego wieczora dominował kolor fioletowy i biały (podwieszonego sufitu) z mnóstwem balonów oraz napisem upamiętniającym imprezę – Studniówka 2012 – również z baloników, ale już w kolorze złotym, bawiło się ponad 500 osób.  Prowadzący, czyli uczniowie Martyna i Michał zaprosili do uroczystego poloneza, który poprowadził tradycyjnie już dyrektor szkoły Marian Popławski oraz z-ca dyrektora Hanna Czajkowska i Elżbietą Mańko. Uczestników studniówki wyszkowskiego Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie stateczny polonez rozgrzał równie mocno jak późniejsze szaleństwa na parkiecie przy muzyce serwowanej przez didżeja z Białegostoku. Po licznych zawijasach i nawrotach z figurami, polonez zakończono głębokim pokłonem. Prowadzący przywitali gości: wicestarostę wyszkowskiego Zdzisława Bociana, radcę Eugeniusza Augustynika, ks. dziekana Waldemara Krzywińskiego, przewodniczącego Rady Rodziców Jerzego Dąbrowskiego, dyrektora szkoły Mariana Popławskiego, wicedyrektor Hannę Czajkowską i Elżbietę Mańko, kierownik kształcenia praktycznego Marzenę Kuleszę i kierownik administracyjno-gospodarczą Zofię Kądzielę, pedagoga szkolnego Mariannę Popławską oraz wszystkich pracowników, uczniów, rodziców i sympatie.

Następnie gościom i nauczycielom wręczono kwiaty, a szczególne podziękowania otrzymały wychowawczynie klas maturalnych: Izabela Balińska (III LO), Maria Czestkowska (III kl. profil zarządzanie informacją), Anna Gałązka – Rytelewska (IV technikum budowlane), Jolanta Maliszewska (IV technik ochrony środowiska), Anna Przesmycka (IV technikum usług gastronomicznych), Monika Studniarz (IV technikum hotelarskie), Agnieszka Szczęsna (IV technikum usług gastronomicznych), Sylwia Wojciechowska (III kl. tech. socjalnego).

Zaprezentował się komitet organizacyjny, a uczennice szkoły wykonały, jako podziękowanie specjalną piosenkę. Dyrektor Marian Popławski zwrócił się do młodzieży słowami poetów, ale także od siebie opisując wyjątkowość tej chwili, tego balu i wieczora, spędzonego z osobami bliskimi, nauczycielami, rodzicami, gośćmi, dla których są bardzo ważni. Zachęcał do wspaniałej zabawy, wspominanej latami z nostalgią: „Od któregoś dnia mamy być szczęśliwi – dlaczego nie od dzisiaj?”- pytał młodzież na zakończenie wystąpienia, a następnie otworzył studniówkę słowami: Niech żyje bal! Od wicestarosty Zdzisława Bociana maturzyści usłyszeli życzenia, aby wszyscy zdali matury i po latach uznali, że to, co wybrali było dobre i prawidłowe. Ks. dziekan Waldemar Krzywiński oprócz błogosławieństwa życzył młodzieży, żeby zawsze byli tak młodzi i tak piękni jak w dniu studniówki.

Jerzy Dąbrowski w imieniu Rady Rodziców kierował pełne życzliwości słowa: „Zróbmy wspólnie tak, aby ta noc była wspaniała i jedyna w swoim rodzaju”. Krótkie wystąpienie uczniów samorządu z życzeniami i podziękowaniami poprzedziło dedykowany maturzystom układ taneczny – walc w wykonaniu grupy koleżanek i kolegów pod kierownictwem profesor Marzeny Strzemiecznej.

Po pokazie w imieniu komitetu studniówkowego głos zabrała Marzena Ciemerych. Na tym część oficjalna została zamknięta, a maturzyści i ich goście ruszyli najpierw do stołów, potem do tańca. Tańce zakończono o poranku, z bolącymi stopami i mamy nadzieję ze wspaniałymi wspomnieniami balu maturalnego.
/J.Cz./

Galeria zdjęć

8 021 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyszków miastem przyjaznym, bezpiecznym i dobrze zarządzanym (10.01.2012)

5 stycznia burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski wraz z zastępcami: Adamem Mrozem i Adamem Warpasem na specjalnej konferencji przedstawili „Wybrane przedsięwzięcia...

Zamknij