ggg

Piękna wakacyjna idea (31.07.2012)

W piątek 27 lipca 2012 r., na terenie wyszkowskiego Ośrodka MONAR, odbyło się spotkanie integracyjne rozpoczynające projekt „Piękno w nas i wokół nas”. Inicjatywa skierowana do dzieci i młodzieży z powiatu wyszkowskiego oferuje możliwość aktywnego spędzenia wakacji.

   Podczas spotkania inauguracyjnego odbyło się uroczyste powitanie dzieci i rodziców uczestniczących w projekcie. Do współpracy przy spotkaniu integracyjnym zostali zaproszeni podopieczni Ośrodka MONAR, którzy chętnie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach. Społeczność MONAR-u pod kierownictwem Urszuli Rogulskiej starannie przygotowała  zabawną inscenizację pt. „Baśń o upartej księżniczce”, którą dzieciaki nagrodziły oklaskami i promiennymi uśmiechami. W ramach integracji przekazano sobie symboliczną „iskierkę”, będącą uściskiem dłoni zgromadzonych. Następnie uczestnicy wzięli udział w licznych atrakcjach tj. malowanie twarzy, przejażdżki kucykami czy gry i zabawy integracyjne.  Na dzieci pochłonięte zabawą czekał przygotowany poczęstunek i grill.
   W lipcu i sierpniu 2012 r. w ramach akcji „Piękno w nas i wokół nas” przewidziano również inne atrakcje dla 30 osobowej grupy uczestników.  Mimo upalnej aury nie zabrakło chętnych do aktywnego i radosnego spędzenia czasu, co świadczy o potrzebie podejmowania podobnych inicjatyw. Nabór uczestników odbył  za pośrednictwem 6 ośrodków: w Starostwie Powiatowym, w Urzędzie Miasta, w Ośrodkach Pomocy Społecznej w Powiecie Wyszkowskim oraz ogłoszenia w prasie.
   Głównym celem inicjatywy jest zorganizowanie aktywnego, letniego wypoczynku dla dzieci  i młodzieży.  W projekcie proponuje się spotkania najmłodszych na terenie miasta oraz atrakcje wyjazdowe. Uczestnicy projektu będą mieli możliwośc wzięcia udziału w warsztatach decoupage, czyli nauki zdobienia papierem i lakierem. Ponadto,  wybiorą się na krajoznawczą wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy. Dodatkowo przewidziana jest także całodniowa wycieczka do Warszawy, podczas której dzieci będą mogły poznać stolicę. Oprócz możliwości skorzystania z zaplanowanych zajęć akcja stowarzyszenia jest doskonałą okazją do zdobycia nowych doświadczeń i nawiązania znajomości. Realizacja przedsięwzięć tego typu niesie ze sobą radość dzieci  i zadowolenie rodziców. 
   Inicjatywa Stowarzyszenia „Promenada” powstała przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wyszkowie oraz dzięki dofinansowaniu ze środków powiatu wyszkowskiego.  Uzyskane środki finansowe w wysokości 6 tys. 800 zł i wkład stowarzyszenia pozwolą na realizację założeń przedsięwzięcia „Promenady”. Wicestarosta Teresa Trzaska oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie Agnieszka Mróz, które uczestniczyły w pierwszym spotkaniu projektu, doceniły owocną i potrzebną współpracę między instytucjami  w podejmowaniu przedsięwzięć tego typu oraz wyraziły nadzieję na realizację kolejnych. 
   Prezes zarządu  Stowarzyszenia „Promenada” Barbara Godleś zapowiedziała również, że w sierpniu 2012r. Stowarzyszenie „Promenada” zrealizuje projekt „Wspomnienia sierpniowe”. Inicjatywa obejmuje spotkanie integracyjne kombatantów i inwalidów wojennych oraz podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. 
MS

Galeria zdjęć

1 503 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uczestnicy akcji 42 maratony w 42 dni zawitali do Wyszkowa (31.07.2012)

Z okazji 42 rocznicy powstania AWF w Katowicach, trzech znakomitych biegaczy podjęło niecodzienne wyzwanie przebiegnięcia maratonu (dystans 42, 195 km)...

Zamknij