ggg ggg

Piękna uroczystość rocznicowa w I LO PUL w Wołominie

W sobotę, 19 maja 2018 r. społeczność I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, zorganizowała obchody pierwszej rocznicy poświęcenia i wręczenia sztandaru oraz nadania szkole zaszczytnego imienia.

Dyrektor liceum p. Agnieszka Kaczyńska o wydarzeniu sprzed roku powiedziała: „Był to nowy milowy krok na edukacyjnej i wychowawczej drodze naszej placówki, która od początku istnienia kultywuje tradycje oręża polskiego, a także aktywnie wpisuje się w wychowanie patriotyczne i religijne młodzieży naszego regionu.”
Tegoroczne obchody uświetnili swoją obecnością znamienici goście: płk Ryszard Cegłowski z Akademii Sztuki Wojennej, płk Artur Lalak z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Maz., Komendant Powiatowy PSP mł. bryg. Andrzej Wysocki, Dyrektor Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji kom. Krzysztof Musielak, p. Anna Łukasiuk i p. Dorota Wężyk z OPS Wołomin, Wiceprezes Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego p. Marek Rogusz, Prezes Stowarzyszenia Pamięć p. Jarosław Dąbrowski, Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych p. Elżbieta Piątek, Dyrektor zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie p. Elżbieta Jeleń wraz z Pocztem Sztandarowym szkoły a także rodzice, uczniowie i wychowawcy z I LO PUL w Wołominie.
Uroczystości rocznicowe rozpoczęła Msza Święta w Kościele Matki Bożej Królowej Polski, celebrowana przez księdza kpt. Grzegorza Idzika. Kolejnym punktem programu był przemarsz paradny zaproszonych gości oraz umundurowanych uczniów do Zespołu Szkół w Wołominie, gdzie znajduje się siedziba placówki. Na boisku nastąpiło uroczyste podniesienie Flagi Państwowej. Następnie, głos zabrali: dyrektor liceum p. Agnieszka Kaczyńska oraz zaproszeni goście. Wiceburmistrz Wołomina Robert Makowski przeczytał list z życzeniami i podziękowaniami od Pani Burmistrz Elżbiety Radwan za zaangażowanie szkoły w życie gminy, a płk Ryszard Cegłowski z ASzWoj. wręczył szkole list referencyjny od Rektora Komendanta ASzWoj.
Tego dnia, społeczność I LO PUL otrzymała życzenia również od Dowódcy 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Kolejnym punktem obchodów był Apel Pamięci 111 Eskadry Myśliwskiej. Na zakończenie, uczniowie naszego liceum zaprezentowali przed gośćmi swoje umiejętności podczas defilady oraz pokazu wyszkolenia sportowo – obronnego. Po części oficjalnej i pokazie wszyscy uczestnicy naszego święta mieli okazję skosztować pysznej, wojskowej grochówki.
/I LO PUL, rl foto: G. Jeleń/

2 991 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Udana „Majówka z akordeonem” w Chrzęsnem

W ubiegłą niedzielę, 27 maja na terenie pałacu w Chrzęsnem, odbyła się „Majówka z akordeonem”. Organizatorem nastrojowego pikniku rodzinnego z...

Zamknij