ggg
ggg ggg

Piękna inicjatywa strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrzejewie

W wielu regionach naszego kraju organizowane są akcje w walce z epidemią koronawirusa pod nazwą „Strażacy Medykom”. W tej trudnej sytuacji druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrzejewie, którzy służbę i pomoc mają we krwi wyszli z niezwykle piękną inicjatywą – niesienie pomocy szpitalom, które na pierwszej linii służą wszystkim naszym mieszkańcom.

Zbiórka darów przeznaczona dla całego personelu medycznego przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W sklepach gminy Andrzejewo została dokonana zbiórka oraz zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania szpitali i niesienia pomocy potrzebującym. Zebrano oraz zakupiono, m.in. artykuły spożywcze oraz produkty ochrony osobistej. W akcję zaangażowali się przede wszystkim strażacy OSP Andrzejewo, którzy przeznaczyli prywatne środki finansowe, właściciele sklepów, stacji paliwowej oraz osoby prywatne wrzucając różne artykuły do wystawionych koszy.
W dniu 17 kwietnia 2020 r. zebrane dary zostały podzielone oraz dostarczone samochodem strażackim użyczonym przez Wójta Gminy Beatę Ponichterę do Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce, Szpitala „Zakaźnego” w Łomży oraz Szpitala Powiatowego w Zambrowie.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do zbiórki oraz Władzom Gminy za zorganizowanie transportu.
/Gmina Andrzejewo/

561 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Działania Gminy Zaręby Kościelne w czasie epidemii

O to jak radzi sobie Gmina Zaręby Kościelne w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa zapytaliśmy Panią Wójt Urszulę Wołosiewicz.  ...

Zamknij