ggg ggg

Pięć Par i Sześć dekad Szczęścia! (15.11.2011)

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w zabytkowym gmachu dawnego starostwa radzymińskiego, w którym obecnie mieści się Urząd Stanu Cywilnego odbyły się uroczystości związane z nadaniem medali za długoletnie pożycie małżeńskie.


W ubiegły czwartek, 10 listopada w południe, w obecności dzieci i wnucząt medale z rąk burmistrza Radzymina Zbigniewa Piotrowskiego odebrało pięć szczęśliwych par małżeńskich zamieszkujących naszą gminę.
Miło nam poinformować, iż wśród Dostojnych Jubilatów znalazły się aż dwie pary, które w tym roku świętują Diamentowe Gody! Szczęśliwcami, którzy od sześćdziesięciu lat każdego ranka mówią do siebie ,,Kochana Żono i Kochany Mężu” są Państwo Janina i Eugeniusz Szuppe, oraz Państwo Stanisława Zofia i Jan Kostrzewa.
Imponującym, choć nieznacznie krótszym stażem małżeńskim, mogą pochwalić się również pozostałe pary, którym wręczono medale. Od ponad pół wieku razem wędrują przez życie Państwo: Irena i Zdzisław Lendlewicz, Helena i Kazimierz Reglin oraz Józefa Bogumiła i Jan Lucjan Walenczak. (Tylko pozazdrościć). Na zakończenie ceremonii za zdrowie małżonków wzniesiono okolicznościowy toast i wspólnie odśpiewano ,,Sto lat”. Gorące życzenia od burmistrza poparte zostały słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez pracowników USC oraz pamiątkowym zdjęciem.


Pozostając pod wrażeniem tego jakże pięknego święta i imponującego jubileuszu Wszystkim Dostojnym Jubilatom składamy wyrazy najwyższego uznania i głębokiego szacunku, oraz serdeczne życzenia zdrowia i dalszych szczęśliwych lat wspólnego życia!  /Rafał S. Lewandowski/

929 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zawsze wierni barwom i symbolom narodowym… (15.11.2011)

Centralne elementy obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Radzyminie stanowiły zgodnie z tradycją tego miasta:  Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz...

Zamknij