ggg ggg

Paweł Cabanowski – malarz polskich miejsc niezwykłych

13 listopada 2019 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie w sali im. prof. Ludwika Maciąga odbył się wernisaż prac Pawła Cabanowskiego pt. „Krajobraz Polski”.

Paweł Cabanowski urodził się w 1964r. w Warszawie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie, a następnie studia na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zakończone uzyskaniem dyplomu w 1990 r. w pracowni prof. Jana Tarasina i aneksu z rzeźby w pracowni prof. Adama Myjaka. Pracuje w tradycyjnej technice olejnej, akwareli i chociaż jego głównymi tematami obrazów jest pejzaż, jest także znakomitym portrecistą.
Cykl „Krajobraz Polski” to pejzaże o niezwykłej kolorystyce, niebanalnych połączeniach, chociaż przedstawia z pozoru mało malownicze zakątki Polski. Kolorem, często niezwykle intensywnym oddaje atmosferę dzikich miejsc: rzek, jeziora, morza, czy górskich szczytów.
Wystawa jest efektem otrzymanego w 2018 r. stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach, którego miało powstać 12 prac, ale w rezultacie artysta stworzył ich 14. Z tego jeden został sprzedany, więc Paweł Cabanowski uzupełnił wystawę przedstawioną w Wyszkowie o kolejny obraz, również pejzaż.
Wystawę oraz artystę malarza Pawła Cabanowskiego przedstawiła i przywitała w Wyszkowie dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko. Uczestnicy wernisażu mieli możliwość udziału w swoistym quizie. Jakie miejsce przedstawia obraz artysty. Trzeba podkreślić, że wiele osób potrafiło to odgadnąć, a następnie z przyjemnością obejrzano dwa filmy z plenerów, w których brał udział Paweł Cabanowski.
Wernisaż zakończono rozmowami przy lampce wina i ciasteczkach.
Wystawę można oglądać do połowy grudnia, następnie biblioteka zaprasza na wernisaż malarstwa Stanisława Baja.
/Janina Czerwińska/

395 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szkolenia dla rolników

Placówka Terenowa KRUS w Wyszkowie, wspólnie z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w dniach od 08 do 20 listopada br. przeprowadziła...

Zamknij