ggg ggg ggg

Otwarcie Sceny Letniej Fabryczki

W niedzielę, 15 maja w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie miało miejsce Otwarcie Sceny Letniej Fabryczki.

Jak mówią pracownicy Fabryczki ,,to było wyzwanie, które dało dużo satysfakcji i nie byłoby możliwe bez wsparcia działań kulturalnych przez Panią Katarzynę Lubiak – radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Adama Lubiaka – Starosty Wołomińskiego, dla których kultura odgrywa ważną rolę na terenie powiatu wołomińskiego’’.
Mieliśmy przyjemność gościć i wysłuchać niezwykle nastrojowego koncertu Krzysztofa Antkowiaka -piosenkarza, kompozytora, autora tekstów, wykonawcy znanych utworów takich jak: ‘’Za mały’’, ‘’Przyjaciel wie’’, ‘’Zakazany owoc’’, ‘’Pada śnieg’’, ‘’Ena’’ czy ‘’Cały do kochania’’, który urzekł nas swoją naturalnością, ciepłem i życzliwością.
Ukraińska wokalistka Lesja Szulc wraz z projektem Zemla swoim wystąpieniem, w którym energia etnicznych pieśni ukraińskich połączyła się z energią nowoczesnego elektronicznego brzmienia, poruszyła serca publiczności.
Dzieci i młodzież z Powiatowego Zespołu Wokalnego FACTORY OF VOICES wystąpiły również na scenie i zaprezentowały się wyśmienicie w składzie:
Miłosz Dębek
Magdalena Kanciała
Antonina Kornat
Zosia Oleksiak
Laura Orłowska
Liliana Patejuk
Damian Szymanik
Juliia Titska
Agata Zalewska
Wiktoria Wolańska
Julia Kur
Agnieszka Czekaj
Wiktoria Kanciała
Zosia Kulbicka
Magda Kwilińska
Julia Mróz
Weronika Popek
Oliwia Rutkowska
Lena Torbińska
Wiktoria Trojanek
Aleksandra Wrona.
Również finaliści III Edycji The Voice of Powiat zachwycili swoimi wokalnymi interpretacjami utworów. Wśród nich byli:
Julia Kur
Lena Brzezińska
Dorota Kowalczyk
Maja Pokwap
Julia Mróz
Natalia Kaczmarek
Pola Deptuła
Agnieszka Czekaj
gościnnie Elena Popowicz i Laura Popowicz.
Akcentem ukraińskim był występ Krysi Broszko, która przepięknie wykonała utwory w ojczystym języku i oczarowała publiczność.
Mogliśmy również skosztować specjałów kuchni ukraińskiej serwowanych w postaci pierożków z różnym nadzieniem i pielmieni.
Dla dzieci przygotowaliśmy animacje, brokatowe tatuaże, dmuchańce i cymbergaj, gofry, lody czy mrożone kolorowe sorbety, była także możliwość uczestniczenia w malowaniu na żywo obrazów przez wybitnie uzdolnioną młodzież z Ukrainy, które można było nabyć, by wesprzeć ich talent.
Czekamy na Was podczas najbliższych wydarzeń w Fabryczce:
– 29 maja o godzinie 16:00 koncert z okazji Dnia Rodziny z udziałem Factory of Voices, Telescope, Young Nights, Moniki Urlik;
– 10 czerwca o godzinie 19:00 koncert Orkiestry Powiatu Wołomińskiego pod dyrekcją Łukasza Wojakowskiego ,,Z muzyką po świecie’’;
– 26 czerwca o godzinie 19:00 koncert ,,Czesław Mozil Solo’’;
– 2 lipca o godzinie 19:00 muzyczne Show na wesoło ,,Od Bacha do AC/DC’’ w wykonaniu pianisty Adama Snopka.
Zapraszamy do śledzenia strony internetowej fabryczka.com.pl oraz facebooka @fabryczka.wolomin
/Info Fabryczka/

780 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kula – sferyczny ogród

Mieszkańcy Kobyłki wspólnie z urzędnikami miejskimi, burmistrz Edytą Zbieć i wiceburmistrz Katarzyną Rostek stworzyli sferyczny ogród, obsadzając roślinami jadalnymi specjalnie...

Zamknij