ggg

Nowoczesna hala sportowa wspaniałym prezentem dla mieszkańców

Wiele lat czekał Tłuszcz na halę sportowa z prawdziwego zdarzenia. Halę, która nie tylko będzie wspaniałym dopełnieniem dla szkoły, ale też spełniać może funkcję sali widowiskowej dla całego Tłuszcza.

14 listopada 2014 r. stał się wyjątkowym dniem w historii miasta. Nie należy dziwić się wielkiej radości dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, kadry pedagogicznej i ponad 800 uczniów tej placówki. Padło wiele słów podziękowania pod adresem dotychczasowego burmistrza Pawła Bednarczyka i rzeczywiście inni włodarze gmin i miast powinni brać przykład z osiągniętej w Tłuszczu zgodności poglądów i pomysłów władzy i mieszkańców.
Przy akompaniamencie wspaniałej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tłuszcza nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie ks. Dariusz Skwarski – proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu dokonał poświęcenia obiektu.
„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…” – powiedział w okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, cytując słowa Jana Zamoyskiego. Na całe wystąpienie burmistrza oraz zaproszonych gości zapraszamy na stronę internetową naszej gazety: www.kurier-w.pl, gdzie zamieściliśmy filmy z przemówień oraz galerią zdjęć z uroczystości. Dokonania burmistrza Bednarczyka oraz Rady Miejskiej w Tłuszczu spotkały się z wielką wdzięcznością społeczności. Zostali nie tylko wychwaleni za swoją działalność na rzecz miasta i gminy, ale również obdarowani bukietami kwiatów, które odebrał burmistrz i przewodniczący rady.
Po przemówieniach zaproszonych gości, którzy podkreślili niebywały zapał i upór Burmistrza w dążeniu do powstania tej pięknej hali, nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej pod opieką kadry pedagogicznej. We wspaniałym przedstawieniu uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i sportowe.
Następnie do późnych godzin wieczornych można było podziwiać prezentację klubów sportowych i stowarzyszeń działających na terenie Gminy. /J.Cz./

dscf2640

Galeria zdjęć

2 147 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Osłonięcie i poświęcenie pomnika Ignacego Jana Paderewskiego

11 listopada 2014 r. Łochów park „Dębinki” [jwplayer mediaid="21745"]

Zamknij