ggg ggg ggg

Oszustwa „na wnuczka”, czy „policjanta” nadal groźne dla seniorów

„Seniorze bądź ostrożny” – mówią zgodnie władze samorządowe powiatu wołomińskiego i komendant Powiatowej Policji w Wołominie podczas konferencji inaugurującej akcję informacyjną skierowaną do seniorów.

9 maja 2019 r. w Starostwie Powiatu Wołomińskiego odbył się briefing prasowy z udziałem Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie młodszego inspektora dr Marka Ujazdy. Udział wzięli również rzecznik Starosty Karol Szyszko i naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Paweł Kaczmarczyk.
„Chcemy dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców i poinformować o zagrożeniach związanych z próbami wyłudzeń i oszustw metodami m.in. „na wnuczka”, czy „na policjanta” – wyjaśniali zebranym przedstawiciele władz.

Tematem spotkania z mediami była inauguracja akcji informacyjnej pt. „Seniorze bądź ostrożny – Nie daj się oszukać”, skierowanej do mieszkańców – seniorów z terenu powiatu wołomińskiego. Starosta Adam Lubiak zaprezentował ulotkę informacyjną, a jej przesłanie oraz informacje przedstawiciele policji. Plakaty i ulotki informacyjne ostrzegające o oszustwach metodą na „wnuczka”, „policjanta” przygotowało Starostwo Wołomińskie. Jak podkreślił Starosta Wołomiński akcja ma na celu dotarcie do jak największej liczby mieszkańców i poinformowanie o zagrożeniach związanych z próbami wyłudzeń i oszustw różnymi metodami i tymi najbardziej zagrażającymi starszym osobom według przestępczej metody: „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Zaplanowano szeroki udział policjantów i pracowników samorządów lokalnych na czele ze starostwem do dystrybucji przygotowanych 10 tys. ulotek. Trafią one m.in. do klubów seniora, kół gospodyń wiejskich, parafii, gminnych instytucji. Zaplanowane są także spotykania z seniorami, którym będą przekazywane najważniejsze informacje związane z ich bezpieczeństwem. Wiele z zagrożeń dnia codziennego związanych jest z najnowszymi zdobyczami techniki i Internetu, w których większość seniorów orientuje się słabo. W dobrze pojętym interesie starszych mieszkańców jest nie tylko przestrzeganie o zagrożeniu, ale też pokazanie, przed czym i jak się obronić w kontakcie z oszustami. Jest to niewątpliwie pożyteczna inicjatywa podjęta przez starostę Adama Lubiaka.
Poniżej prezentujemy plakat informacyjny.
/oprac. KW/

440 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
O problemach strażaków z gminy Radzymin… – Groźny pożar samochodu dostawczego

Ubiegłotygodniowe zdarzenie w centrum Radzymina, kiedy w południe zapaliła się furgonetka przewożąca paliwo uzmysławia, jak wielkim szczęściem jest posiadanie w...

Zamknij