ggg

OSP Zaręby Kościelne w akcji

Nawałnice, wiatry w całym kraju. Miniona sobota i niedziela była pracowita dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarębach Kościelnych.

W sobotę 19.02.2022 r. już od godziny 9:05 strażacy wyruszyli do kilkunastu zgłoszeń dotyczących usuwania skutków po nawałnicy, która przetaczała się przez kraj. Skutki silnego wiatru nie ominęły również gminy Zaręby Kościelne. Strażacy podjęli działania w miejscowościach: Zaręby Kościelne (uszkodzone drzewo), Gąsiorowo (powalone drzewa), okolice Pętkowa Wielkiego (powalone drzewa), okolice torowiska (powalone drzewo), Uścianek Wielki (zabezpieczenie zerwanych linii energetycznych do przyjazdu Pogotowia Energetycznego), Kępiste Borowe (powalone drzewo), Zaręby Kościelne ul. Kowalska (powalone drzewo), Grabowo (powalone drzewa), Zaręby Leśne (uszkodzony budynek gospodarczy), Grabowo (uszkodzony dach budynku gospodarczego), Nowa Złotoria (uszkodzony dach budynku mieszkalnego), ponownie Nowa Złotoria (powalone drzewo), Zaręby Kościelne ul. Farna (uszkodzony dach budynku mieszkalnego). Usuwanie skutków nawałnicy zakończyli w godzinach późnowieczornych. W akcjach na terenie gminy brała udział OSP Zaręby Kościelne, JRG PSP Ostrów Mazowiecka oraz Pogotowie Energetyczne.
W niedzielę, 20.02.2022 o godzinie 16:05 wezwano OSP Zaręby Kościelne do usunięcia powalonych na jezdnię drzew w miejscowości Gąsiorowo. Działania polegały na utorowaniu przejazdu. W akcji pomagały bardzo dzielne dzieciaki, które naprowadziły strażaków dodatkowo na powalone drzewa na bocznej ścieżce.
Nie tylko należy podziękować strażakom OSP, ale także lokalnym mieszkańcom za współpracę i wskazywanie powalonych na jezdnię drzew. Przypomina się również wszystkim, aby w takich ekstremalnych sytuacjach nie nadużywać numeru alarmowego na czasami banalne zgłoszenia, bo PSP, jak i inne służby nie dojadą do Państwa na czas, kiedy nawet drogi nie będą przejezdne.
/info OSP Zaręby Kościelne/

194 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Powiat uzyskał wsparcie na realizacje zadań polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”

Z końcem ubiegłego roku, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zuzeli oraz Zespół Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie zakupiły wyposażenie,...

Zamknij