ggg ggg
ggg
ggg

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wyszkowa

Tegoroczny, czwarty Orszak Trzech Króli, który 6 styczna 2018 r. barwnym korowodem przeszedł ulicami Wyszkowa, wyglądał imponująco ze względu na licznie uczestniczących w radosnym pochodzie mieszkańców.

W całej Polsce po raz dziesiąty pochody będące uroczystym i radosnym uczczeniem Objawienia Pańskiego odbyły się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. W tym roku w ponad 650 miastach Orszaki Trzech Króli zagościły na ulicach i podobnie było w Wyszkowie.
Uroczystości rozpoczęto od Mszy Świętej odprawionej w Kościele pw. Św. Wojciecha w obecności zgromadzonych wiernych ze wszystkich parafii Wyszkowa. Następnie przed Kościołem uformował się orszak, a zebrani wzorem lat ubiegłych przystroili głowy złotymi koronami. Na czele wiodła wszystkich Gwiazda Betlejemska oraz trzech króli, w których wcielili się: Tomasz Gołębiewski, kleryk Łukasz Chętnik, Wojciech Karczewski. Nie zabrakło również Maryi (Aneta Szczęsna) i Józef (Patryk Ściechura). Dalej kroczyli proboszczowie ks. Roman Karaś i ks. Kazimierz Wądołowski, władze miasta na czele z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim, radni, strażacy oraz jak wspominaliśmy licznie uczestniczący wyszkowianie.
Orszak Trzech Króli przeszedł barwnym korowodem ulicami: Sowińskiego, Pułtuską, Daszyńskiego, aby po dotarciu na skwer Jana Pawła II u podnóża Sanktuarium św. Idziego pokłonić się przed żłóbkiem z nowo narodzonym Jezusem. Tam trzej królowie oddali cześć i złożyli dary, a następnie proboszczowie wyszkowskich parafii i pozostali mieszkańcy. Ten wyjątkowy moment uświetnił kolędami chór parafii św. Wojciecha. Wysłuchano udzielonych przez proboszczów parafii błogosławieństw na nowy 2018 rok, a ks. dziekan Zdzisław Golan podziękował zebranym za obecność i wyznanie wiary: „Orszak Trzech Króli to radosne wyznanie wiary w Tego, który jest Dziecięciem, ale Stał się dorosłym i naszym Zbawicielem”.
Życzenia dobrego roku 2018 złożył również burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

/K.W./

967 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Teatr z bliska

W dniu 12.12.2017 r. odbył się ostatni wyjazd do teatru z projektu „Teatr z Bliska” w ramach programu „Kultura dostępna”....

Zamknij