ggg ggg ggg ggg

Oficjalne oddanie do użytku Biura Obsługi Mieszkańców w starostwie legionowskim

Powiatowe Biuro Obsługi Mieszkańców zostało oficjalnie oddane do użytku 26 maja 2017 r. tuż przed obradami Rady Powiatu. Pomieszczenia legionowskiego starostwa, a ściślej mówiąc miejsce, do którego trafiają na początku mieszkańcy i interesanci, diametralnie zmieniło wygląd.

 

fot27Na parterze budynku starostwa legionowskiego przygotowano nowoczesne i funkcjonalne stanowiska do obsługi mieszkańców, co znacznie zmieniło jakość kontaktu urzędników z mieszkańcami.
Na Biuro Obsługi Mieszkańców (BOM) składa się: biuro podawcze i osiem stanowisk obsługi, w których składa się pisma, można załatwić m.in. wypis i wyrys z ewidencji gruntów i budynków, mapę z powiatowego zasobu kartograficznego, kartę wędkarską czy rejestrację łodzi. Tuż za drzwiami budynku zlokalizowane jest stanowisko recepcyjne, w którym uzyskamy informacje, pozwalające sprawnie poruszać się po urzędzie.
Biuro Obsługi Mieszkańców powstało w celu usprawnienia obsługi interesantów. Ulokowanie na parterze stanowisk, oferujących załatwienie spraw, które najczęściej sprowadzają mieszkańców do starostwa sprawia, że nie ma już potrzeby poszukiwania właściwego pokoju w sześciokondygnacyjnym budynku. Częścią kompleksu BOM jest również wyremontowany w ubiegłym roku Wydział Komunikacji, również zlokalizowany na parterze. Miłe wrażenie robi przygotowany kącik zabaw dla maluchów oraz ciepłe, pomarańczowe kanapy wraz z niskimi stolikami rozstawione w pomieszczeniu, idealne do odpoczynku.
BOM powstał w wyniku remontu parteru budynku Starostwa Powiatowego w Legionowie. W ramach robót zamontowano nowe, duże okna, które znacznie rozświetlą wnętrza, usunięto część ścian działowych, dzięki czemu powstała wygodna, otwarta przestrzeń dla osób korzystających z usług urzędu. Nie zapomniano o usunięciu barier architektonicznych. W związku z tym w wejściu do budynku zamontowano automatyczne drzwi przesuwne, do których prowadzi łagodny podjazd. Parter budynku zyskał też nowe sanitariaty, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymieniono rury centralnego ogrzewania oraz instalacje elektryczne. Przy okazji robót odświeżono też aulę, znajdującą się na parterze starostwa. Całość robót kosztowała 1,47 mln zł.
Uroczyste otwarcie Biura Obsługi Mieszkańców odbyło się 26 maja 2017 o godz. 9.30. Licznie zgromadzeni samorządowcy, urzędnicy i goście wysłuchali omówienia i podsumowania związanego z inwestycją wygłoszonego przez starostę legionowskiego Roberta Wróbla oraz przewodniczącego Rady Powiatu Szymona Rosiaka.
Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety www.kurier-w.pl, gdzie pod artykułem zamieścimy film z wypowiedziami oraz galerię zdjęć.
Jak się okazało zaprzyjaźnieni samorządowcy i goście przygotowali gratulacje i upominki. Wstęga została przecięta i już oficjalnie apraszamy do Biura Obsługi Klienta w Starostwie Legionowskim.
/Janina Czerwińska/

 

4 593 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odznaczenia, awanse i podziękowania za trud codziennej służby dla Strażaków z terenu powiatu wołomińskiego

W piątek, 19 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Sasina 15 w Wołominie, odbył się uroczysty...

Zamknij